У Надвірнянській лікарні використовують французьку методику лікування

Суспільство

Французька методика, яка прижилась у надвірнянських операційних.


Інформує Голос-Інфо, посилаючись на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА


Інфекційні ускладнення в постковідний час є однією з основних проблем ортопедії та травматології. Це пов’язано з масовим використанням антибактеріальних препаратів в боротьбі з бактеріальними ускладненнями при COVID-19.


З початком повномасштабного вторгнення збільшилась кількість та складність травм. Ці фактори створюють вкрай небезпечну комбінацію, яка може передбачати негативні наслідки.


До прикладу, історія одного із військовослужбовців. Чоловіку – 65. Він звернувся у КНП “Надвірнянська центральна районна лікарня” Надвірнянської міської ради зі скаргами на постійний біль, гнійні виділення з післяопераційної рани, які не давали жити.


Мультидисциплінарна команда прийняла рішення про застосування так званої “two stage revision knee replacement” (двоетепна заміна ураженого інекцією імпланта).


 Перший етап включає в себе видалення інфікованих елементів і встановлення артикуляційного спейсера (артикуляційний – той, що імітує функцію суглобу) з додаванням спеціальних антибактеріальних препаратів, які будуть поступово виділятися та боротися з бактеріями.


Післяопераційний період проходить добре, рани заживають, ознаки інфекції відсутні. Чоловік на цьому спейсері навіть ходить, правда з паличкою.

Зараз пацієнт готується до другого етапу.


«Інфекційні ускладнення – це завжди проблема, але травматологи – хлопці, яких проблемами не налякати. Цей місяць можна сміливо вважати місяцем лікування інфекцій у військових: 6 спейсерів при вогнепальних переломах та 2 при кісткових пластиках вже після видалення спейсерів», – діляться медики.
Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


Переглядів: 604
banner