У новобудовах України збудують укриття: ВРУ ухвалила закон

Суспільство

З перших годин вторгнення російські терористичні війська застосовують ракетне та артилерійське озброєння, а також авіацію для ударів по цивільному населенню. На жаль, вже маємо тисячі загиблих та поранених цивільних українців, у тому числі сотні дітей. Об’єктивно — можливості наявної в Україні системи цивільного захисту вкрай обмежені. 

Під час обстрілів люди часто не мали де сховатися через непридатність укриттів або відсутність доступу до них. Найпростіші укриття, тобто цокольні або підвальні приміщення, інші споруди підземного простору — темні, брудні не обладнані евакуаційними виходами, не мають доступу до водопостачання та водовідведення, не пристосовані для зберігання їжі й тим паче не зможуть захистити населення у разі застосування зброї масового ураження. Водночас до підвальних приміщень будинків, які найчастіше і служать укриттям, можуть спуститись хіба що молоді та здорові, а літні люди й особи з інвалідністю чи тим більше прикуті до ліжка змушені лишатися у квартирах. 

Звичайно, всім нам хочеться, щоб війна закінчилась і ніколи не повторилась, однак, як виявилося, краще бути готовими до всього. Для розв’язання питання укриттів та бомбосховищ 29 липня Верховна Рада України ухвалила Закон № 7398 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій».

Зокрема, Закон передбачає:

  • врахування заходів цивільного захисту ще на стадії розроблення містобудівної документації; забороняється затвердження містобудівної документації без розділу щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту;
  • обов’язкове розміщення споруд цивільного захисту (укриттів, сховищ, бомбосховищ) під час будівництва об’єктів, на яких постійно перебуватимуть понад 50 осіб або періодично перебуватимуть понад 100 осіб, проєктні рішення таких споруд повинні забезпечувати доступність для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;
  • спрощення процедури передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту;
  • врегулювання строків приведення у готовність до прийому населення захисних споруд цивільного захисту, подвійного призначення, найпростіших укриттів незалежно від форми власності у разі переведення єдиної державної системи цивільного захисту, її складових в режим підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану та в особливий період.

Цей Закон забезпечить створення додаткових заходів у сфері будівельної діяльності, пов’язаних із захистом населення від вибухів, вибухових хвиль, ураження небезпечними хімічними, радіоактивними й біологічно небезпечними речовинами.

Джерело



Переглядів: 351
banner