У новому сезоні Івано-Франківський драмтеатр планує вісім прем’єр

Суспільство

17 вересня відбулася пресконференція з нагоди початку 81-го театрального сезону.

Свій 81-й сезон драмтеатр відкриє мюзиклом «Гуцулка Ксеня», який відбудеться 29 вересня, повідомляє кореспондент Голос-Інфо.

Протягом вересня і жовтня трупа театру візьме участь у кількох традиційних фестивалях у Львові, Миколаєві , Рівному, Хмельницькому та Чернівцях з виставами «Солодка Даруся» та «Гуцулка Ксеня». На новий сезон заплановано 8 прем`єр.

«В цьому сезоні буде аж 34 постановки, такого, мабуть, ще не було за всі часи нашого Театру, але головне, це не тільки кількість, а й якість» – каже художній керівник театру – Ростислав Держипільський.

У статусі національного Франківський драмтеатр відкриє свої сценічні майданчики для найкращих режисерів сучасності. Особливістю нового сезону стануть лабораторії, тренінги та інтенсивний знакових режисерів України та Європи. Саме результатами цієї співпраці стануть нові постановки.

Копродукція Наталії Половинки, Сергія Ковалевича, Ростислава Держипільського – вже у жовтні, а у грудні планується прем’єра. Що саме буде не розголошується. У листопаді відбудеться присвячена документальному театрові лабораторія режисера Євгена Степаненка.

«Якщо театр колись – це була закрита, майже священна територія, то зараз світ змінився, ми відкриваємося, і пускаємо глядачів у найпотаємніші куточки театру, і я вважаю, що це добре, будемо старатися і надалі відкриватися для наших любих глядачів» – каже Держипільський.

У листопаді до драмтеатру завітає екс-режисерка Львівського академічного театру Лесі Українки, котра проведе треденний інтенсив , який занурить акторів в зону «виклик».  У січні до роботи над новою постановкою «Цар Едіп» за Софоклом приступає режисер Андрій Приходько. Робота відбудеться зі співпрацею із Маряною Садовською. Головний режисер Івано-Франківського національного театру Жюль ОДРІ приступає до роботи над постановкою за твором Софії Андрухович «Фелікс Австрія».Переглядів: 189
banner