У прикарпатських навчальних закладах на 30% менше санітарних порушень

Суспільство

Перед початком навчального року спеціалісти обласної Держпродспоживслужби почали планові комплексні перевірки у всіх навчальних закладах Івано-Франківщини. Загалом провели 670 обстежень у школах та дитячих садках. Кількість порушень санітарного регламенту у навчальних закладах зменшилася на 30% порівняно з минулим роком.


Про це в ефірі Суспільного розповів начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Віталій Фіглевський.

“Перевірки ще тривають. Наші фахівці зафіксували різні порушення, окрім відсутності внутрішніх теплих санітарних кімнат. Наприклад, необхідність проведення реконструкцій і капітального ремонту приміщень зафіксували у 73 школах, що складає 12%. Невідповідність санітарно-гігієнічним вимогам у погано пристосованих приміщеннях встановили у 12 закладах (1,8%). У 15% шкіл у харчоблоках не вистачає технологічного обладнання, а у 29 школах (4%) харчоблоки не мають достатньо холодильного обладнання. У 41 навчальному закладі не організоване гаряче харчування, що складає 6%”, — каже Віталій Фіглевський.

За його словами, з першого січня вступив у дію новий санітарний регламент. У ньому прописані умови обладнання внутрішніх санвузлів, спортивних майданчиків, ковзанок, футбольних полів, їдалень та інших приміщень. Регламентом встановлені гігієнічні вимоги до нових технологій, що використовуються під час навчання, – Інтернет, Wi-Fi, інтерактивні дошки, комп’ютери. Також у документі враховані інтереси дітей, що мають особливі освітні потреби, і прописані нові норми шкільного харчування.

Як розповів Фіглевський, за результатами планових та позапланових перевірок щодо дотримання навчальними закладами вимог у сфері санітарного законодавства, фахівці обласної Держпродспоживслужби цьогоріч склали 42 приписи про усунення недоліків. За виявлені порушення наклали 7 штрафів на суму 714 грн. Штрафи виписали посадцям “за систематичне невиконання пропозицій і приписів”.

За словами начальника управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби, кількість порушень санітарного регламенту у навчальних закладах зменшилася на 30% порівняно з минулим роком. У багатьох школах провели капітальні та поточні ремонти, оновили мережі водопостачання та водовідведення, проклали локальні водопроводи, замінили фільтри, бактерицидні лампи. Зокрема, покращилася ситуація із харчоблоками.

“У 2020 році з державного та місцевих бюджетів надійшло 24 млн грн для реалізації в області програми “Харчоблоки”. За ці гроші школи закупили технологічне та холодильне обладнання, провели ремонти харчоблоків, внутрішніх мереж водовідведення і водопостачання. Відповідно, ситуація з харчуванням покращилася приблизно на 25-30%. Якщо у 2020-2021 навчальному році капітального ремонту харчоблоків потребувало 260 закладів, то цього року їхня кількість зменшилася до 104″, — говорить Фіглевський.

З його слів, школам, які не мають змоги забезпечити санітарно-гігієнічні вимоги щодо харчування, відтепер можна користуватися послугами кейтерингу, тобто привозного харчування.



Переглядів: 173
banner