У прикарпатських ОТГ не вистачає соціальних працівників

Суспільство

В області діє 18 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (1 обласний, 14 районних та 3 міських).

Окрім цього, працюють три заклади соціального обслуговування: центр соціально-психологічної допомоги у селищі Верховина, соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та комунальний заклад «Галицький районний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Довір’я».

Основною метою діяльності цих закладів є проведення соціальної роботи сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, пише Курс.

Про це розповів керівник обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ростислав Микитюк на нараді у голови ОДА Дениса Шмигаля.

Протягом  9 місяців цього року виявлено 6324 проблемних сім’ї. За результатами оцінок потреб, 2087 сімей, у яких виховується 4583 дітей, опинилися у кризовій ситуації. Соціальним супроводом охоплено 603 сім’ї, у якій – 1261 дитина, інші отримують необхідні соціальні послуги. 

Під соціальним супроводженням Центру перебувають 89 прийомних сімей (146 дітей) та 13 дитячих будинків сімейного типу (87 дітей), де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Для забезпечення захисту прав дітей, які через складні життєві обставини не можуть проживати з батьками/законними представниками створена патронатна сім’я в Косівському районі. Також в області запроваджено функцію наставництва над дитиною.

Серед озвучених проблемних питань – відсутність посад фахівців із соціальної роботи у більшості об’єднаних територіальних громад. Так, із 32 ОТГ ці посади введено тільки у сімох, у трьох – працюють спеціалісти з питань соціальної роботи. Окрім цього, проблемним залишається житлове питання. Зокрема, 153 особи з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на Прикарпатті потребують покращення житлових умов, з них у 54 – відсутнє житло.

«Прохання до ОТГ – утворювати вакансії, бо ніхто не знімає відповідальності, закон її покладає на державу та органи місцевого самоврядування. Практично, якщо говорити про дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, то окрім держави та громади, у якій вони виросли, їм більше немає на кого розраховувати», – зауважив Денис Шмигаль. Тож він подякував Івано-Франківській міській раді за проведену роботу щодо придбання житла для дітей-сиріт та порекомендував очільникам територіальних громад поставити ці питання в пріоритет.Переглядів: 296
banner