У середмісті Івано-Франківська провели акцію, де кожен охочий зміг виміряти рівень цукру в крові

Без категорії
У світі на цукровий діабет хворіє понад 450 мільйонів осіб. Кожні три секунди цю хворобу діагностують у світі, а кожні шість секунд одна людина вмирає від його ускладнень.


Аби привернути увагу громадськості до захворювання на цукровий діабет, у середмісті Івано-Франківська провели акцію, де кожен охочий зміг виміряти рівень цукру в крові, артеріальний тиск та проконсультуватися з лікарями.
Серед тих, хто прийшов чимало людей, як старшого віку, так і молоді. Лише за першу годину акції, у трьох людей виявили цукровий діабет ІІ типу.
Зазначимо, що станом на сьогодні в нашій області є 2 028 пацієнтів із діагнозом цукровий діабет, з них 190 – внутрішньо переміщені особи.
Цукровий діабет в Україні займає 3-тє місце за поширеністю після серцево-судинних захворювань та онкології, його перебіг часто є безсимптомним, що дуже ускладнює діагностику та лікування.
У зоні ризику знаходяться люди, які:
-мають надлишкову вагу;
-45 років і старше;
-мають сімейний анамнез діабету чи серцевих захворювань;
-страждають на високий кров’яний тиск;
-ведуть малорухливий спосіб життя.
Як запобігти?
-досягти нормальної ваги тіла та підтримувати її;
-мати фізичної активності не менше 150 хвилин на тиждень;
-збалансоване харчування, скласти здорову тарілку допоможе сервіс ПроЗдорове: https://bit.ly/34wLdlF
-не курити та не вживати алкоголь.


Визначте свій індивідуальний ризик цукрового діабету 2 типу за допомогою онлайн-тесту Центру громадського здоров’я за посиланням – https://diabetes.phc.org.ua/ та порадьтесь з лікарем про подальшу діагностику, якщо ви в групі ризику!


Переглядів: 282
banner