У старостинських округах Болехівської громади відкрили меморіальні дошки Героям

Суспільство

Сьогодні імена та світлини героїв увіковічені у меморіальних дошках, які розмістили на стінах освітніх закладів Тисівського, Поляницького, Козаківського ліцеїв, в яких вони навчались


Пише Голос-Інфо з посиланням на Болехівську міську раду


Участь у заході взяв міський голова Яцинин Іван Васильович, який подякував всім родичам загиблих Героїв, організаторам заходів та наголосив, що подвиг наших воїнів – найцінніше, що вони могли зробити для України.


Керівники закладів освіти зазначили, що мають велику честь сьогодні бути свідками відкриття анотаціних дощок на фасаді ліцеїв та низько вклоняли голови перед родичами загиблих військовослужбовців.


Участь у заході взяли старости старостинських округів, родичі загиблих військових, працівники та учні ліцеїв, небайдужі жителі громади.


На стіні Тисівського ліцею уже встановлена меморіальна дошка Герою Уханському Степанові Федоровичу, яку свого часу встановили учасники АТО міста Долини.


Поповнили ці ряди Герої села Тисова:

  • Прокіпчин Іван Васильович,
  • Гав’як Петро Володимирович,
  • Корпан Володимир Богданович,
  • Ляуш Дмитро Анатолійович.

Настоятель храму ПЦУ введення в храм Пресвятої Богородиці Васютин Олександр разом з настоятелем храму Святого Миколая УГКЦ Дударем Михайлом освятили меморіальні дошки під супровід хористів. Після чого отець Олександр зі смутком в очах згадав кожного Героя та їх героїчний вчинок, який вони зробили для того, щоб на нашій землі був мир та спокій.


Ліричним моментом заходу стала пісня «Журавлі» у виконанні учениці Тисівського ліцею Стефанів Яни, під час якої ліцеїсти прикріпили паперових янголів на дерева біля меморіальних дощок.


Немало людей зібрала ця подія на подвір’ї Поляницького ліцею.


Тут увіковічили іменами загиблих воїнів Федьківа Андрія Петровича, Кондрата Володимира Івановича, які були уродженцям села Бубнище, але випускниками Поляницького ліцею.


Настоятель храму Святого Дмитрія УГКЦ Дудар Михайло провів чин освячення анотаційних дощок, виголосивши щемливу промову.


Дуб Галина Іванівна- вчителька Поляницького ліцею, з сумом згадала, якими чудовими та наполегливими учнями були Герої у свої шкільні роки.


Тепер усіх, хто заходитиме до Козаківського ліцею, зупинятиме погляд на чотирьох анатоційних дошках, які відкрили сьогодні , а саме:

  • Риму Федорові Петровичу,
  • Гаїву Василю Ярославовичу,
  • Дяківу Іванові Володимировичу,
  • Іваніву Миколі Петровичу, які були уродженцям села Козаківка та випускниками цього навчального закладу.

Розпочавши захід хвилиною мовчання, учні ліцею розповіли біографію кожного із полеглих Героїв. Після цього дали право рідним Героїв відкрити меморіальні дошки, які освятили отець ПЦУ Іванів Петро та отець УГКЦ Чорний Мирослав.


Отець Петро простими, але такими влучними словами доніс до кожного присутнього, що ми маємо пам’ятати та цінувати подвиг кожного Героя, який загинув на війні, захищаючи наш спокій.


На відкритті дощок були присутні гості – 27 прикордонний загін ім. Героїв Карпатської Січі та підполковник Роман Павловський- командир частини, де служив Василь Гаїв.


Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.


Переглядів: 424
banner