У “Водоекотехпромі” пояснили, чому відключили воду в одному із заводів Франківська

Суспільство

23 жовтня комунальне підприємство “Івано-Франківськводоекотехпром” повністю припинило холодне водопостачання державного підприємства ”Івано-Франківський котельно-зварювальний завод».

У зв’язку з цим, державне міське підприємство “Івано-Франківськтеплокомуненерго” на своїй сторінці написало, що, відключивши холодне водопостачання, “Івано-Франківськводоекотехпром” створив для міста та мешканців аварійно-критичну ситуацію. Мовляв, якщо така “акція” буде продовжуватись, буде біда.

Підприємство офіційно повідомило, що заборгованість за послуги централізованого водопостачання та водовідведення ДП ”Івано-Франківський котельно-зварювальний завод» становить 332 826 гривень, пише ГК.

Саме тому, відповідно до статті 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»(2189-19), було припинено водопостачання заводу за адресою м.Івано-Франківськ вул.Хриплинська 11.

Згодом стало відомо, що з 24 жовтня, на території заводу розміщується об’єкт, який знаходиться в оренді “Івано-Франківськтеплокомуненерго”. Договору про обслуговування, а також подачі холодного водопостачання між підприємствами на цей об’єкт немає.

Тому, «Івано-Франківськводоекотехпром» не несе відповідальності за безперебійне централізоване водопостачання та водовідведення об’єкту. Оплати за комунальні послуги не було здійснено ні частково, ні по договору реструктуризації:

Водоекотехпром не отримав жодної копійки. Ми неодноразово повідомляли їх про те, що буде відключення, але реакції було “0”. Жоден із керівників “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, не звернулись до Водоканалу за технічними умовами, щоб мати альтернативний водопровідний ввід. Теплокомуненерго, кожного місяця своєчасно сплачує кошти Заводу за спожиту воду, зате Водоекотехпрому, за уже майже три роки, ні копійки”, – розповідає прессекретар КП “Івано-Франківськводоекотехпром” Володимир Шпег.

У комунальному підприємстві кажуть, що позиція “Івано-Франківськтеплокомуненерго” ставить під загрозу платоспроможність Водоекотехпрому.

Остання оплата від Теплокомунеренго відбулась у листопаді 2017 року на суму 15 557,63 грн. За період з 1 грудня 2017 року по 30 вересня 2019 року підприємство не здійснило жодної оплати, однак послуг надали на суму 4 476 500,94 грн. На сьогодні, борг уже виріс до 10 388 079 гривень:

Ми просто стаємо заручниками в цій ситуації. Такий стан розрахунків ставить під загрозу виконання підприємством податкових та інших фінансових зобов’язань, зокрема, своєчасної виплати заробітної плати працівникам, забезпечення мешканців міста та навколишніх сіл якісними послугами централізованого водопостачання та водовідведення”, – каже Володимир Шпег.Переглядів: 247
banner