У Яремче відкрили музей сакрального мистецтва

Події

Основа експозиції – рідкісні твори церковного мистецтва, а також сучасні іконописні зразки.

Український музей сакрального мистецтва відкрився на території Baron SPA Hotel в центрі курорту Яремче Івано-Франківської області. Як повідомили в адміністрації готелю, у новому музеї представлена унікальна колекція творів релігійної тематики XVII-XXІ століть, інформує Zruchno.Travel.

“Цією виставкою хотілося б показати гостям міста, особливо з-зза кордону, що ми сильні, що в нас дуже глибока культура. Яремчанщина географічно та історично завжди була перехрестям, де жили українці, австрійці, поляки, німці, євреї, караїми, угорці та інші народи. Ми відкритий європейський народ і шануємо віру та культуру кожного, але не забуваємо й про свою культуру та надбання”, – сказав засновник музею та власник колекції Іван Гаврон.

У постійно діючому музеї виставлені як старовинні твори сакрального мистецтва ХVIII-ХХ століть, так і сучасні, відтворені з оригіналів. Більшість ікон повторювали трагічну долю української церкви й культури. Тотальна заборона та нищення пам’яток залишила глибокі рани на самих полотнах, які в більшості своїй були врятовані меценатом Іваном Гавроном та художником-реставратором, завідувачем відділу реставрації Івано-Франківського краєзнавчого музею Валерієм Твердохлібом, пройшовши консервацію та реставрацію.

“Для країни є надважливим ініціатива повернення втрачених реліквій. Збірка Українського музею сакрального мистецтва налічує понад 60 творів. Представлені прекрасні твори українського іконопису, що досить різноманітні за жанрами та сюжетами й мають широку географію. Це підкреслює головну ідею музею – продемонструвати унікальність історії Західної України в контексті еклектичності української культури й духовності. Складна та тривала робота велася над іконою “Деісус” початку ХІХ сторіччя, оскільки вона була повністю перемальована. Перлинами колекції є ікони ХVІІІ століття “Святий Лука” та “Зішестя в ад”, – відзначив реставратор експозиції Валерій Твердохліб.

Один із нетипових аспектів експозиції пов’язаний із тим, що її розгорнуто в готелі. Експонати “завойовують” внутрішній простір. Дерев’яний інтер’єр стін толерантно поєднує із традиційною гуцульською хатою, наповненою миром та вірою. Ансамбль цих творів утворює самобутній макрокосмос художньо-історичної та духовної пам’яті нашого народу.



Переглядів: 271
banner