UA: КУЛЬТУРА покаже фільми про війну на сході України

Культура

З 7 по 10 липня о 22:10 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже добірку документальних фільмів про війну на Донбасі, яка триває сьомий рік поспіль. Це історії про воєнні операції літа 2014 року, та наслідки війни, долі воїнів та мешканців прикордонних територій.

7 липня — «Війна: історії початку». Це історії учасників бойових дій: медиків, волонтерів та ветеранів, які несподівано знайшли свою любов на війні. Новостворені родини розповідають, як познайомилися й підтримували одне одного на війні. Весілля в окопі та медовий місяць на передовій — такі реалії воєнного життя. Але випробування, яких довелося зазнати цим людям, тільки зміцнили їхні стосунки.

8 липня — документальний фільм «Аеропорт. Неповернення» журналістки й режисерки-документалістки Суспільного Сніжани Потапчук. Побудований на основі відеохроніки, фільм розповідає про оборону Донецького аеропорту імені Сергія Прокоф’єва. Розмову з українськими кіборгами, які витримали всі двісті сорок два дні запеклого протистояння, веде український журналіст Андрій Куликов.

9 липня — фільм «Війна на нульовому кілометрі». Це історії прикордонників, які в травні-вересні 2014 року героїчно захищали територіальну цілісність нашої держави. Вони першими зустріли агресора. Зокрема, у районі пунктів пропуску «Ізварине» й «Довжанський» прикордонники та військові ЗСУ опинилися у ворожому оточенні й двадцять один день тримали оборону. Хто ці герої та якою ціною вони стримували ворога, дізнавайтеся у фільмі.

10 липня на UA: КУЛЬТУРА — документальна стрічка «Перехрестя Балу» про воїнів прикордонного блокпоста на Дебальцівському напрямку. Цей ключовий транспортний вузол Донбасу назвали на спомин про першого командира, капітана Ільгара Багірова з позивним «Балу». Під час розвідки в тилу, щоб не здатися в полон, капітан підірвав себе разом із ворогом. А пізніше, після двотижневої оборони блокпоста, на перехресті Балу загинув старший лейтенант прикордонного відомства В’ячеслав Семенов. Бойові побратими розповідають про загиблих героїв і про те, що довелося пережити під час оборони стратегічно важливого прикордоння.

ДжерелоПереглядів: 205
banner