В 15 школах Прикарпаття успішно завершилась реалізація проєкту «5 кроків до здорового харчування»

Суспільство

В 15 школах Прикарпаття успішно завершилась реалізація проєкту «5 кроків до здорового харчування», ініційованого Центр громадського здоров’я України, за підтримки World Health Organization Ukraine в чотирьох регіонів України.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб


Мета проєкту: підвищення рівня обізнаності серед вчителів, учнів 9-11 класів та їх батьків щодо важливості здорового харчування, формування культури заохочення здорового вибору та дбайливого ставлення до свого здоров’я.


Отримані знання під час реалізації проєкту мають допомогти дітям у повсякденному житті уникати нездорового харчування, як одного із основних поведінкових факторів ризику неінфекційних захворювань (таких як: серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, розладів травної системи, захворювань опорно-рухового апарату тощо) і у довгостроковій перспективі не нести тягаря цих хвороб.


В обраних 15 школах області фахівцями Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ та його відокремленими структурними підрозділами з учнями 9-11 класів та вчителями в офлайн форматі було проведено 45 навчально-просвітницьких заходів, а саме:

  • 15 лекцій/вебінарів на тему «Основи здорового харчування»,
  • 15 лекцйї/вебінарів на тему «Цукор, сіль та трансжири – небезпека, про яку ми можемо не здогадуватись»
  • 15 круглів столів/вебінарів з вчителями на тему «Основи здорового харчування. Чому важливо говорити про це з учнями?».

Учні та вчителі мали можливість пройти онлайн-опитування за запропонованим в кінці кожної лекції QR-кодом.


Окрім цього, під час реалізації проєкту, зазначені школи використовували надані проєктом ключові повідомлення Комунікаційної інформаційної рамки, для розміщення дописів/публікації щодо здорового харчування та його впливу на здоров’я людини на сторінках шкіл у соціальних мережах, а також для підготовки до інших тематичних заходів, таких як конкурси, вікторини та інтерактивні ігри, створення та запуск на сторінках Facebook шкіл відеороликів та челенджів.


Для підтримання інтересу до теми здорового харчування, візуалізації і закріплення набутих знань, серед учнів і вчителів були розповсюджені флаєри «Тарілка здорового харчування», в приміщеннях шкіл були розміщені друковані плакати.


В підсумку, серед 15 задіяних до реалізації проєкту «5 кроків до здорового харчування» загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківської області, переможцями стали такі 5 навчальних закладів:
  1. Ліцей №3(м.Івано-Франківськ,вул.І.Франка.14);
  2. Верховинський ліцей (Верховинський р-н, смт.Верховина, вул. І.Франка,7);
  3. Старокосівський ліцей (Косівський р-н, с.Смодна, вул.Ірчана,292);
  4. Калуський ліцей №5 (Калуський р-н, м.Калуш, вул.Хіміків,20);
  5. Голинський ліцей (Калуський р-н, с.Голинь, вул.Коновальця,13).

Презентації для лекцій/вебінарів, Комунікаційну інформаційну рамку з ключовими повідомленнями щодо здорового харчування та його впливу на здоров’я людини, візуальні друковані матеріали та матеріали і обладнання для нагородження найактивніших учасників проєкту було надано на безоплатній основі Центром громадського здоров’я Міністерство охорони здоров’я України, громадською організацією «Життя» за фінансової підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


 Переглядів: 438
banner