В 5 поліклініці, що в Івано-Франківську тепер є новітній УЗД апарат

Суспільство

Новітній УЗД апарат для визначення щільності кісток придбали у міській поліклініці №5. Таке обладнання стало одне з 7-ми в Україні. Основне завдання цього ультразвукового апарату – діагностика та виявлення остеопорозу на ранніх стадіях і вже під час захворювання.


Про це Голос-Інфо дізнається від Руслана Марцінківа.


«Це є дуже важливо для людей, тому що остеопороз є поширене захворювання. Він має важливі переваги, тому що він є безболісний, є безпечний, швидкий у проведенні. Немає променевого навантаження, і не потребує якоїсь спеціальної підготовки. Є рентгенологічні денцетометри, але це вже йде навантаження. Там іде опромінення, а це є ультразвукове, і безпечне», – розповідає лікарка УЗД КНП СП «Міська поліклініка №5» Ксенія Дороніна.
Серед міських поліклінік громади – наразі лише у цьому закладі є цей апарат. Діагностика на денситометрі, розповідають медики, не має протипоказань, обстеження проводять швидко та безпечно. 

«Раніше наші спеціалісти призначали таке обстеження, і людина самотужки в межах міста чи поза містом шукала, де цю денситометрію зробити. Так як ми подивилися, що процедура не дуже дороговартісна, вона не входить в програму медичних гарантій, автоматично вона буде платною, і настільки вона затребувана, що ми вирішили розширити спектр медичних послуг, в тому числі для зручності наших пацієнтів, щоби вони не шукали ці обстеження в межах міста, і ми закупили апарат», – розповідає директорка КНП «Центр первинної медичної консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук.
Обладнання, якого немає у приватних медзакладах, швидкими темпами з’являється у міських лікарнях та поліклініках, каже Руслан Марцінків. Громада змогла зберегти досвідчених лікарів та хороших медичних спеціалістів, а тому зараз головне, – створити для них достойні умови праці та надати сучасне обладнання. 

«У багатьох послугах можуть конкурувати. По багатьох послугах у нас обладнання не гірше, а, можливо, дещо і краще. Головне, що ми зберегли медичних працівників, тому що ми всі як пацієнти, ідемо до лікаря, в першу чергу. І, звісно, лікар повинен мати нормальне обладнання і нормальні умови. Оці три речі найголовніші. Оновлюємось, багато є планів на цей рік. Основне – це надавати якісні медичні послуги жителям нашої громади, ВПО і нашим військовим», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Обстеження на УЗД-апараті для визначення щільності кісток у міській поліклініці №5 будуть платними, бо не входять до переліку програми медичних гарантій НСЗУ. Вартість однієї процедури – 252 гривні. 


Переглядів: 269
banner