В Івано-Франківській духовній семінарії розпочався новий академічний рік

Суспільство

У понеділок, 4 вересня, в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата відбулися урочисті богослужіння з нагоди початку нового навчального року.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ


Згодом Божественну Літургію очолив ректор Івано-Франківської академії Івана Золотоустого о. Олег Каськів у співслужінні ректорату та духівників семінарії й професійно-викладацького складу академії.


Під час Літургії у своїй проповіді отець Олег Каськів найперше передав вітання від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина до семінарійної спільноти з нагоди нового академічного року, адже на цей момент Архієрей перебуває у Римі на Синоді Єпископів УГКЦ.


Відтак ректор академії мовив: «Кожен раз, коли владика висвячує диякона на священника, після того він його прикликає, бере частинку Агнця, тобто самого Бога, і каже: “Прийми цей Агнець і старайся протягом цілого свого життя пронести його гідно і достойно, бо про Нього, – тобто про Агнця, – тебе будуть допитувати у час другого приходу Ісуса Христа»”, не питати й навіть не запитувати, а допитувати. Тому я зичу собі, Вам, дорогі отці, й всім вам, дорогі браття, щоб ви дійшли до цього моменту, коли владика вам скаже цю фразу, але основне, щоб коли ми станемо перед Богом і подивимося Йому у вічі, могли сказати, що ми не змарнували цього Агнця, але пронесли його гідно і достойно продовж нашого життя».


На завершення Літургії ректор семінарії о. Тарас Путько висловив слова вдячності всім присутнім за спільну молитву і додав: «Сьогодні Господь в Євангелії нас підбадьорює, кажучи, що кожен із Вас є світлом світу, тому найперше хочу побажати, щоб ви впродовж цього року вміли те світло в собі вкотре віднайти, його не соромитися і ним світити там, куди Господь вас посилає. Також пам’ятайте, що час в семінарії є часом, коли ми разом з вами набираємось й вчимось чогось нового й великого, а також пам’ятайте, що колись ви станете священниками, яке є величним служінням».


Після цього отець Тарас прочитав молитву-благословення початку навчального року та благословив всіх присутніх свяченою водою.


Завершилася Божественна Літургія спільною молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний».


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.Переглядів: 380
banner