В Івано-Франківській духовній семінарії урочисто відбулися Великодні богослужіння

Суспільство

Увечері, 15 квітня, спільнота Івано-Франківської духовної семінарії взяла участь у Великодніх богослужіннях з нагоди торжественного свята над святами — Воскресіння Христового.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ


Найпершим богослужінням у цьому циклі було Надгробне, яке служили отці ректорату семінарії. Воно знаменує собою спогадування спасительних мук Христа на хресті, а також розп’яття та покладення у гробі.


Далі священники, одягнені у найкращі ризи, разом із семінаристами зробили обхід навколо семінарії, співаючи урочисто “Воскресіння Твоє, Христе Спасе”, де наприкінці головний служитель – віцеректор семінарії о. Василь Михнюк під час співу “Христос Воскрес” відчинив хрестом двері до семінарійного храму як символ відвалення каменя від гробу Спасителя.


Наступним богослужінням була Воскресна Утреня, яка повністю присвячена невимовній радості перемоги Життя над смертю. У цьому богослужінні усі семінаристи та священнослужителі мали можливість вітати один одного керигмою спасіння – “Христос Воскрес” під час цілування Євангелія, ікони Воскресіння та мирування.


Кульмінацією стала Божественна Літургія, яку очолив віцеректор семінарії – о. Василь Михнюк у співслужінні з духівниками та префектами семінарії. Слід зазначити, що на Великодній Літургії урочисто читається уривок із Євангелія від Івана чотирма мовами: грецькою, латинською, церковнослов’янською та українською мовами.


Після євангельського уривка о. Василь виголосив проповідь, у якій звернув увагу на молитву із Анафори Літургії св. Василія Великого, де звучать глибокі слова, у яких розкривається історія нашого спасіння.


Також брати-семінаристи та всі присутні у храмі приступили до Пресвятої Євхаристії, у якій Воскреслий Господь хоче замешкати у серці кожного, хто її приймає.


Наприкінці Літургії відбулося освячення Артосу — благословенного хліба як символу Воскреслого Христа, який постійно зливає благодаті на кожну людину.


Насамкінець семінаристи та гості вирушили до рефектаря, щоб взяти участь у святковій трапезі, скуштувавши освяченні страви.Переглядів: 425
banner