В Івано-Франківській ОВА обговорили питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Суспільство
Під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на території області.

Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.


Розпочинаючи засідання, Людмила Сірко розповіла про важливість боротьби із захворюваністю населення на туберкульоз: «Перед нами поставлені щоденні завдання щодо протидії захворюваності населення на туберкульоз. Переконана, що необхідно налагодити та активізувати роботу щодо профілактики та лікування цієї небезпечної недуги. Сьогодні, 24 березня, – Всесвітній день боротьби проти туберкульозу в Україні та світі. Вважаю, що ця хвороба залишається одним із найбільш небезпечних захворювань у світі. Показник захворюваності населення на туберкульоз зріс в Україні та області у порівнянні із довоєнним часом. Надзвичайно важливо зараз активізувати інформаційну кампанію щодо боротьби із захворюваністю населення на туберкульоз, оскільки люди повинні знати ті чинники, які її провокують. Важливою є вчасна діагностика, забезпечення населення необхідним лікуванням. Задля профілактики захворюваності дітей необхідна вчасна вакцинація».

На засіданні комісії фахівці галузі охорони здоров’я області проаналізували вплив захворюваності населення на COVID-19 та воєнного стану на епідемічну ситуацію з туберкульозу в області. Зауважувалося, що на Івано-Франківщині зареєстровано 386 вперше виявлених випадків, це більше на 20% у порівнянні із минулим роком. У Косівському, Коломийському, Івано-Франківському та Калуському районах зросла захворюваність на цю хворобу, незмінна кількість хворих залишилася у Верховинському. Зниження цього показника спостерігається у Надвірнянському районі.


У процесі обговорення акцентовано на важливості покращення роботи з виявлення захворюваності на туберкульоз на ранніх етапах, формування груп ризику, проведенні необхідних профілактичних оглядів, зокрема у територіальних громадах, та доступі сільського населення до діагностики шляхом забезпечення функціонування пересувних діагностичних мобільних амбулаторій та контрольованого лікування.


Наголошувалося важливості впровадження інформаційної стратегії щодо протидії туберкульозу, об’єднання зусиль медиків, громадськості щодо боротьби із цією небезпечною хворобою та висвітлення у ЗМІ питань щодо боротьби з нею. На засіданні комісії затверджено відповідний регіональний план інформаційної стратегії.


Йшлося й про стан діагностики, профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу в Долинській територіальній громаді, забезпечення швидкого тестування ВІЛ-інфекції. Особливо важливим є розширення тестування на ВІЛ на рівні первинної ланки.


Переглядів: 451
banner