В Івано-Франківському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей відкрили комп’ютерну лабораторію

Суспільство

Навчальний клас закладу обладнали ІТ кластер спільно з ІТ-компанією N-iX. Власне, ця компанія працює у Івано-Франківську вже майже рік. А таким соціальним проектом вирішили підтримати місто.


Пише Голос-Інфо, з посиланням на  Руслана Марцінківа


Необхідну суму для облаштування 30 робочих місць у комп’ютерній лабораторії вдалося зібрати під час благодійних зустрічей для розвитку місцевої ІТ спільноти. Окрім обміну знаннями та нетворкінгу, проведення зустрічей мало благодійну складову – зібрати 100 тисяч гривень. Щоби потрапити на зустріч, ІТ-фахівці донатили певну суму, а компанія N-iX вирішила ці кошти подвоїти для облаштування комп’ютерної лабораторії. І завдяки зібраності та згуртованості місцевої ІТ спільноти вдалося досягти поставленої цілі.

«Компанія ці кошти подвоїла, ми закупили меблі, комп’ютери, як ноутбуки, так і настільні моделі. І таким чином це вдалось реалізувати. Збір розпочали в грудні і от зараз завершили. Діти будуть навчатись на базі цього навчального закладу, де вони перебувають, а вчителі матимуть змогу використовувати це обладнання для освітніх цілей. Комп’ютерна галузь, як ми знаємо, сьогодні є надзвичайно ключовою, тому я прихильник того, щоби діти мали змогу користуватися комп’ютером з доволі юного віку для того, щоби себе краще реалізувати в майбутньому», – розповідає директор з галузевих питань компанії N-iX Святослав Кавецький.

Проблеми дітей, каже, виконавча директорка Івано-Франківського ІТ-кластера Ірина Дарвай, завжди на часі, не дивлячись на те, що зараз відбувається у країні. А діти, які позбавлені батьківського піклування особливо потребують підтримки.

«ІТ зараз показує свою суперсилу. ІТівці підтримують економічний фронт, ІТ-галузь – це єдина експортна галузь в Україні, яка продовжує розвиватися і зростати попри війну. А також важливо показувати свою суперсилу і в реалізації соціальних проектів і тут ІТівці в числі перших підтримують дітей, незахищені верстви населення, і для них це важливо у будь-який час», – розповідає виконавча директорка Івано-Франківського ІТ-кластера Ірина Дарвай.

Облаштування комп’ютерного класу тут давно було на часі. Адже діти, які вчаться онлайн часто не мали можливості повноцінно працювати за комп’ютерами через їх брак у закладі. Наразі, за словами директора центру, тут перебуває 27 діток, а тому 30 облаштованих робочих місць у лабораторії повністю покриває потреби дітей.

 «У цьому класі було всього-на-всього 4 комп’ютера, тому він не міг забезпечити потреби всіх бажаючих для роботи. У зв’язку з тим, що зараз діти в більшості вчаться онлайн, у нас не було такої можливості, щоби кожній дитині забезпечити робоче місце. А тепер кожна дитина матиме індивідуальне місце роботи з доступом до інтернету. Також ми працюємо над забезпеченням безперебійного подання електроенергії», – каже директор Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Василь Серденько.

До відкриття комп’ютерної лабораторії долучився і міський голова Руслан Маріцінків. Відвідуючи Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, очільник міста зазначив, наразі у Івано-Франківську є понад 120 дітей, позбавлених батьківського піклування. А тому закликав тих, хто має змогу та небайдуже серце, допомогти таким малюкам.

«Ми дуже вдячні ІТ-кластеру і ІТ-компаніям, які окрім своєї основної діяльності, вони ще є відповідально соціальним бізнесом у цей непростий час. А ще я хочу звернутись до іванофранківців, на жаль, кількість дітей, яких потрібно усиновлювати, яких потрібно усиновлювати чи створювати прийомні сім’ї, зростає. Тому я закликаю, хто має можливості, все-таки усиновлювати дітей та створювати прийомні сім’ї. Це для нас дуже важливо в контексті війні. В контексті того, що зараз дуже багато поламаних життів. Дуже важливо, щоб ці дітки отримали свої родини, щоби мали свою сім’ю», – зазначив під час відкриття комп’ютерної лабораторії Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.



Переглядів: 417
banner