В Івано-Франківську буде бюджет участі для шкіл

Суспільство

Сьогодні у міській раді робоча група напрацьовує статут Бюджету участі для шкіл міста.

Як зазначають організатори, проєкт має на меті виробити у школярів навички активної участі у житті школи, міста та навчитися планувати кошти з дитинства, передає Фіртка.

“Шкільний бюджет особливий тим, що на рівні школи кожен учень може подати проєкт, який буде реалізовуватися на рівні школи і саме всі учні даного навчального закладу за нього голосуватимуть. Це освітній елемент, коли ми привчаємо дітей до того, що від них також щось залежить. Ми вчимо їх бути активними”, – відзначив Роман Широких, представник фундації ПАУСІ в Україні.

Відтак, учні спільно із вчителями можуть розробити проєкт, корисний для їхнього навчального закладу, подати заявку і перемогти, отримавши таким чином кошти з міського бюджету на реалізацію своєї ідеї.

“Робоча група складається з представників шкіл, батьківського комітету та  міськвиконкому. Подаються проєкти, їх розглядають, далі є процес голосування, потім – процес реалізації. Маємо досвід інших міст, інших країн, від нього і будемо відштовхуватися”, – пояснює Христина Гнатів, координатор програми Бюджет участі.

На школу передбачено 100 тис. гривень.

Проєкт реалізується за підтримки організацій Паусі та ПРОМІС, які консультують і, разом з робочою групою з Івано-Франківська, напрацьовують положення про Бюджет участі.

Сьогодні в Україні проєкт Бюджет участі у школах є пілотним у двох містах – Івано-Франківську та Кременчуці.Переглядів: 211
banner