В Івано-Франківську лікарі ЦМКЛ спільно з польським професором провели ряд успішних операцій для людей з вадами серця

Суспільство

7 складних оперативних втручань для пацієнтів з набутими вадами серця здійснили в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Допомагав нашим лікарям польський професор кардіохірургії та трансплантації Міхал Зембала Michal Zembala.


Пише Голос-Інфо з посиланням на КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”


Для 2️ пацієнтів провели заміну частини аорти, натомість встановивши протез. Під час операції лікарі кардіоанестезіологи-перфузіологи застосовували штучний кровообіг, а також гіпотермію (знижували температуру тіла до 28 градусів).


«Аневризма аорти – захворювання, під час якого аорта (найбільша судина тіла людини) розширюється і при підвищенні тиску може тріснути. Це є великою загрозою для життя і в більшості випадків приводить до смерті», – розповідають лікарі-кардіохірурги ЦМКЛ.

Завдяки тому, що пацієнти звернулися вчасно та була успішно проведена операція загрози їхньому життю вже немає, почуваються добре та проходять реабілітацію в ЦМКЛ.


Для 3️ пацієнтів з поєднаними клапанними вадами серця – протезування клапанів в умовах штучного кровообігу.
«Це хворі високого ризику та з складними захворюваннями клапанів серця. Більшість часу ці пацієнти раніше проводили в лікарні, оскільки вдома їх стан одразу погіршувався», – говорить лікар-кардіохірург Світлана Сарапук.

Загальна втома, виражена задуха, набряки нижніх кінцівок, перебої в ритмі серця – основні симптоми таких захворювань. Операція на клапані серця полягає в його заміні (протезуванні) або ремонті (пластика). Завдяки проведеним операціям покращиться якість та тривалість життя пацієнтів. Всі прооперовані пацієнти почувають себе добре, закінчують реабілітацію і найближчим часом будуть виписані зі стаціонарного лікування.


Також було виконано невідкладну операцію у пацієнта, який поступив в ЦМКЛ  з діагнозом ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія (біль в ділянці серця в спокої), критичне ураження стовбура правої коронарної артерії (звуження однієї з артерій, що кровопостачає серце на більше, аніж 90%).
«Враховуючи те, що пацієнт в минулому вже переніс інфаркт міокарда, потрібно було діяти якнайшвидше, оскільки в будь-який момент єдина артерія, що кровопостачає серце пацієнта могла закритись, що становило високий ризик для життя хворого. Тому операція була виконана позачергово», – розповідає Світлана Сарапук.
Кардіохірурги ЦМКЛ вдячні професору Міхалу Зембалу за співпрацю з метою порятунку життя наших пацієнтів 🤍. Плануються подальші спільні консультації та операції з польським професором.


Переглядів: 433
banner