В Івано-Франківську нагородили переможців Міжнародного конкурсу з українознавства

Суспільство

Сьогодні в приміщенні облдержадміністрації відбулося нагородження переможців Міжнародного конкурсу з українознавства, який започаткували у 2003 році.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА


Привітали учнів та їхніх учителів голова ОДА та заступник директора департаменту – начальник управління департаменту освіти та науки ОДА Ігор Гаврилюк.


Розпочали захід із вшанування хвилиною мовчання всіх, хто загинув через вторгнення російської федерації на територію України.


Цьогоріч ХVІ Міжнародний конкурс з українознавства проводився для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти. Обласний етап конкурсу проведено в лютому 2023 року.


Територіально учасники конкурсу представляли заклади освіти Івано-Франківської, Калуської Коломийської, Рогатинської, Галицької, Снятинської, Бурштинської, Тисменицької міських громад, Верховинської, Перегінської селищних громад, Верхнянської, Спаської сільських громад, а також Малу академію наук учнівської молоді та заклади фахової передвищої освіти Прикарпаття.


Загалом цього року у конкурсі на обласному рівні взяли участь здобувачі освіти з чотирьох етнографічних регіонів Прикарпаття: Бойківщина, Гуцульщина, Покуття, Опілля.


На завершальному етапі за підсумками роботи комісій із перевірки науково-дослідних робіт, на підставі рішення журі XVI Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти переможцями стали 39 учнів з Івано-Франківської області.


Журі конкурсу відзначило високий рівень наукових розвідок у роботах учасників з Івано-Франківської області та їх спрямованість на відстоювання національних цінностей, збереження та утвердження національної ідентичності, дослідження актуальних аспектів національної безпеки України, осмислення й збереження національної героїки.


Загалом конкурс сприяє справі плекання національно свідомого молодого покоління, формуванню відповідальних громадян України.Переглядів: 385
banner