В Івано-Франківську обговорювали питання надання паліативної допомоги в умовах війни

Суспільство
Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулася нарада щодо розгляду проблемних питань надання паліативної допомоги населенню Івано-Франківщини.


Захід відбувся за участю представниці Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Євгенії Мнишенко, в. о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Дзьомбака, представників Регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області, керівників охорони здоров’я, що надають паліативну допомогу населенню області та представників мобільних бригад області.


Розпочинаючи захід, Людмила Сірко зауважила, що надзвичайно важливі сьогоднішні рекомендації представників Уповноваженого з прав людини, оскільки вони не тільки здійснюють моніторингові візити у центри надання паліативної допомоги, але й допомагають запобігти порушенням прав людей. На Прикарпатті добре працюють мобільні бригади з надання паліативної допомоги. Є 38 закладів, які законтрактовані щодо надання необхідної мобільної паліативної допомоги. У зв’язку із повномасштабним вторгненням росії до України на Івано-Франківщині прийняли понад 426 осіб з числа паліативних хворих.


Посадовиця також розповіла про допомогу міжнародної спільноти щодо надання допомоги щодо реконструкції хоспісів, де проживають люди, які потребують цілодобової медичної допомоги, забезпечення цих закладів медичним обладнанням, лікарськими препаратами та загалом усім необхідним.
Обговорювали питання забезпечення прав пацієнтів паліативних відділень прикарпатських закладів охорони здоров’я.


Наголошувалося на важливості контролю за якістю надання медичної допомоги та медичного обслуговування, а також забезпеченні організаційно-методичної діяльності, наданні консультацій, проведенні відповідних навчань персоналу з питань організації та наданні паліативної допомоги в межах регіональної мережі служб паліативної допомоги області.


Зауважувалося, що під час війни кількість паліативних хворих збільшується, а після перемоги нашої країни людей, які потребуватимуть хоспісної допомоги, стане більше. Збільшення кількості цих хворих, яким необхідна увага й допомога, відчули заклади охорони здоров’я Прикарпаття.


Мовилося про заклади охороні здоров’я, де Національною службою охорони здоров’я законтрактована мобільна паліативна допомога та стаціонарна паліативна допомога. Обговорювали важливість надання якісної паліативної допомоги, збільшення кількості ліжко-місць, оскільки на Прикарпаття прибуває багато внутрішньо переміщених людей, яким необхідна паліативна допомога.


Важливо, що задля надання якісної екстреної медичної допомоги для медиків постійно проводять практичні семінари та тренінги, адже й для паліативних хворих потрібний особливий підхід.


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.



Переглядів: 436
banner