В Івано-Франківську підписали меморандуму про співпрацю між Польською авіаційною медичною службою

Суспільство

Учора відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Польською авіаційною медичною службою, Варшавським медичним університетом, комунальним некомерційним підприємством «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» та Івано-Франківським національним медичним університетом.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківська обласна державна адміністрація


Участь у заході взяла заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, ректор Варшавського медичного університету Збіґнєв Ґацьонґ, ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, керівник Польської авіаційної медичної служби Роберт Голонзковський, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Андрій Яворський.


Слід відзначити, що співпраця відбувалася і раніше. Зокрема, впродовж останніх тижнів у місті Варшава (Республіка Польща) спеціалісти центру обласного екстреної медичної допомоги вчилися працювати в умовах аеромобільної евакуації. Йшлося про виконання практичних завдань. На цьому етапі навчання пройдуть 9 працівників центру екстреної медичної допомоги. Курс, який проводила для наших працівників Польська медична авіарятувальна служба, є реалізацією ініціативи перших леді України Олени Зеленської та Польщі Агати Коргаузер-Дуди.


Крім того, під час сьогоднішньої зустрічі колективу обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф було вручено благодійну допомогу для навчально-тренувального відділу центру. Це тренажери для проходження навчань із зупинки кровотеч, манекени для відпрацювання навичок конікотомії, тактичні аптечки, турнікети, евакуаційні ноші тощо.


Людмила Сірко висловила вдячність польським партнерам за підтримку і наголосила, що завдяки такій допомозі проявляється їхня солідарність з українським народом.


«Таке обладнання є вкрай необхідним у воєнний час, адже воно допомагає навчати медиків, військових і цивільних людей тактичної медицини та наданню першої допомоги. Ми щиро вдячні польським партнерам за постійну підтримку», – зазначив генеральний директор установи Мирон Матейко.Переглядів: 560
banner