В Івано-Франківську розпочався ІV Міжнародний медичний форум (ВІДЕО)

Здоров`я, Події

Четвертий Міжнародний медичний науково-практичний Форум “Медицина України – європейський вибір” розпочався в Івано-Франківську.


Триватиме він два дні, пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне.

Форум розпочався з вітальних слів та музичних композицій. Далі перейшли до доповідей.

Литовський представник Міністерства охорони здоров’я Ґінтараса Ґрахаускаса говоритиме сьогодні про старіння суспільства та вплив цього процесу на економіку, соціальну сферу й охорону здоров’я:

“У Литві ми тратимо один відсоток національного продукту для старіючих людей тільки для медичного та соціального нагляду за ними, а це півмільярда євро. Це означає, що люди похилого віку “65+” становлять 20 % населення, але вони споживають у 3,5 рази більше медичних послуг”.

Дуже важливо ще з дитинства виробити правильний спосіб життя та харчування для того, щоб потім не було важко виправляти наслідки, пояснює ендокринолог-дієтолог з Ізраїля Марина Нодельман:

“Діабет ми називаємо тихим вбивцею, адже це хвороба, яка призводить до дуже тяжких ускладнень, які важко потім корегувати та лікувати. В Ізраїлі велика кількість жителів страждають діабетом другого типу та ожирінням”.

Доцентка кафедри внутрішньої медицини № 2 та медсестринства Роксолана Нестерак доповідатиме про напрацювання в лікуванні та реабілітації хворих на серцево-судинні хвороби.

“Важливо, щоб у напрямку європейських стратегій дотримуватися мультидисциплінарного підходу в лікуванні таких хворих обов’язково із,залученням лікарів із залученням фізичних терапевтів, лікарів реабілітаційної медицини та психологів”, – каже Роксолана Нестерак.

Цей форум спрямований на обмін досвіду та для українців на знайдення виходу для правильного розвитку медицини, взявши запозичення у Європи, розповідає співорганізатор форуму, ректор Івано-Франківського національного медуніверситету Микола Рожко. Головне, щоб проведення сьогоднішньої реформи не супроводжувалося втратою людей.

“Тут присутні зарубіжні партнери, представники з майже усіх областей України, представники і влади, і НСЗУ. Наш університет бере участь: наші провідні вчені, студенти, інтерни. І сьогодні наше основне завдання ­­пройти той шлях, попробувати проаналізувати і навчитися, як європейські країни проходили свої реформи і взяти в них краще”, – пояснює Микола Рожко.

Авторка: Ірина Андріїв


Переглядів: 234
banner