В Івано-Франківську учні Католицького ліцею провели Хресну дорогу

Суспільство

У п’ятницю, 31 березня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що у місті Івано-Франківськ, відбулася особлива Хресна дорога. Її провадила спільнота Католицького ліцею св. Василія Великого. Очолив моління Єпископ-помічник Івано-Франківський Владика Микола Семенишин.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ


У вечір п’ятниці у храмі зібралося чимало вірян: учні, батьки, вчителі, а також духовні наставники навчального закладу. У часі Хресної дороги Владиці Миколі співслужили о. Маркіян Букатчук, директор Католицького ліцею св. Василія Великого, о. Василь Чорній, капелан навчального закладу, о. Михайло Віхоть, адміністратор парафії Зіслання святого Духа та о. Віталій Сенько, сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці.


«Час Великого посту — це особливий час для кожного християнина: час покаяння, навернення, розуміння і співстраждання. Саме в цей особливий період маємо можливість йти дорогою страждань разом з Христом», — написали на фейсбук-сторінці Католицького ліцею.

Впродовж всієї молитви учні ліцею читали стації Хресної дороги, а священнослужителі супроводжували моління співом страсних пісень.


Опісля Хресної дороги до всіх присутніх у храмі звернувся Владика Микола.


Знайомство із ліцеїстами

«Вже довгий час я хотів прийти до Католицького ліцею, але завжди хтось чи щось ставало мені на перешкоді. Сьогодні зранку, коли я дізнався від отця Маркіяна, що у храмі Різдва Пресвятої Богородиці наші діти будуть молитися Хресну дорогу, я собі сказав: «Це мій шанс». Дякую Богу, що справді я цей шанс використав», — мовив Владика Микола.

З дітьми легко та приємно молитися.

А відтак додав: «Дорогі діти, ви, мабуть, цього не знаєте, можливо вам дорослі цього не розповідають, але я вам сьогодні скажу. Нам, дорослим, дуже легко і приємно із вами молитися. Знаєте, ми, дорослі, коли молимося більше використовуємо наш розум, бо думаємо, що ми дорослі й розумні, воно так насправді є. Але ви, коли молитеся, незважаючи на те, що ви є розумнішими від нас, дорослих, все ж таки ви використовуєте ваше щире і миле серденько, і це ми всі відчуваємо. Тому щиро дякую всім вам за таку прекрасну Хресну дорогу».

Ісус обіймає нас.

«На завершення хочу розповісти вам, що коли ви робите на собі знак хреста, пам’ятайте дві простенькі, але такі важливі речі. Хрест складається із двох частин, одна частина, та, що більша, є від землі до неба. А інша, перетинка, з однієї сторони до іншої. Коли робимо, цілуємо чи дивимося на знак хреста, пам’ятаймо, що ми є покликані догори, до неба, до великого, до Отця, бо ми народжені для неба. А інша частина хреста, ми знаємо, хто є розп’ятий на Хресті — Ісус, а він тримає руки, немовби нас обіймає. Коли будемо дивитися на хрест, його цілувати, пам’ятаймо, що ми є Божими дітьми, і призначені до неба, а Ісус нас так любить, що захотів, щоб Його розіп’яли й в такий спосіб своїми руками всіх нас обіймає».

Завершення моління і подяки

Відтак Владика Микола подякував всім присутнім за спільну молитву і пригадав, що до Великодня залишилося зовсім мало часу, і заохотив використати його, щоб якнайкраще підготуватися до найвеличнішого свята — Воскресіння Христового.


Опісля о. Віталій Сенько подякував Єпископу-помічнику за візит до храму та за спільну молитву разом із ліцеїстами та їхніми наставниками.


Насамкінець Владика Микола уділив своє архієрейське благословення для всіх присутніх.

 

 

 

 

 Переглядів: 442
banner