В Івано-Франківську відбудеться фестиваль документального кіно про дорослішання (ВІДЕО)

Суспільство

Сьогодні, 2 листопада, в Івано-Фоагківську відбулася прес-конференція з приводу старту Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays.


Такий фестиваль в Івано-Франківську та області відбудеться вже 17 раз.

Тема 17 Docudays UA – про дорослішання.

«Цьогорічний фестиваль присвячений темі «Тін Спіріт», дорослішання. Ми будемо говорити про те, як можна молодь долучити до суспільно важливих справ. У фестивалі візьмуть участь 16 режисерів і відповідно покажуть 16 стрічок”,–каже співкоординатор фестивалю Андрій Волик.

Окрім фільмів буде правозахисна програма. Заплановані тренінги з шкільного соціального підприємства, сексуальної освіти та протидії булінгу.

Символом «Тін Спіріт» (дорослішання) є жувальна гумка.

Організатори піднімуть питання про те, чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав, як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток і чи обмежується процес дорослішання викликами підліткового віку.

«Хочу зазначити, що молодь цікавиться багатьма темами. Добре, що український кінематограф розвивається і через нього передають те, що змушує мислити. Розвивати та передавати правильні теми через стрічку важливо для молоді, бо завтра вони будуть тими, хто змінює нашу країну»,–каже директор департаменту соціальної політики та спорту Віталій Матешко.

10 листопада відбудеться старт програми й триватиме до кінця місяця.

Перегляд фільмів відбудеться у Ваґабундо.

Усі фестивальні кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними.Переглядів: 165
banner