В Івано-Франківську відбулася зустріч з уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій

Суспільство

Депутати, медики, психологи й представники місцевого самоврядування в Івано-Франківськ зустрілися з уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадимом Свириденком.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на народного депутата України Едуарда Прощука.


Під час зустрічі обговорили наступне:

  • найбільше українських військових зараз оздоровлюються на Прикарпатті;
  • наш регіон має високий рекреаційний потенціал, але кількість і масштаби реабілітаційних центрів та відділень все одно потрібно збільшувати;
  • розбудова цієї системи повинна відбуватись в рамках державних програм Міністерства охорони здоровʼя чи Мінветеранів;
  • є приклади державно-приватного партнерства, де соціально-відповідальний бізнес частково бере на себе функції з реабілітації військових. Таких прикладів не багато, але вони є.

Наприклад, на Калущині нещодавно запрацював «Центр оздоровлення та психологічної реабілітації нацгвардійців та їх сімей» на базі одного із готелів. Там облаштовані всі необхідні умови, одночасного можуть перебувати там 60 людей. Для військових та сімей загиблих захисників реабілітація проходить безоплатно — психологічна допомога, соляні кімнати, басейн, проведення різних тренінгів. А поки батьки проходять програму реабілітації — діти дошкільного віку займаються з вихователями в дитячій кімнаті.


“Найчастіше наслідки війни відображаються в медичній та психологічній реабілітації — це важливе питання для нашої країни на найближчі роки. Перше завдання для нас зараз — допомагати військовим на фронті, наступне — допомагати військовим і їх рідних в тилу на реабілітації”, — йдеться у дописі.Переглядів: 436
banner