В Івано-Франківську відбувся форум «Осмислення цінності та історія стійкості»

Суспільство
Сьогодні заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко взяла участь у форумі «Осмислення цінності та історія стійкості», який відбувся у бібліотеці Івано-Франківського національного медичного університету для науковців та студентів.

Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА


У форумі взяли участь ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин, завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ІФНМУ, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Михайло Пустовойт, начальник управління ветеранської політики ОДА, учасник бойових дій Роман Примич, доцент, кандидатка історичних наук, викладачка філософії Любов Сливка. А модератор цього заходу – регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я Лариса Підвербецька.


На початку форуму його учасники хвилиною мовчання вшанували всіх Героїв, які, боронячи територіальну цілісність та незалежність України, віддали найцінніше – свої життя.


Людмила Сірко подякувала Збройним силам України за їхню мужність, самовідданість та жертовність, зауваживши, що у цей непростий час важливим є формування, збереження стресостійкості, оскільки стійкість однієї людини – це стійкість всієї країни.


«Дуже рада бути у поважному колі наукового та молодого студентського товариства. Питання покращення ментального здоров’я є надзвичайно актуальним. Ментальне здоров’я – це наші емоції, стан щастя, добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у розвиток нашої країни. А в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, ми працюємо над реалізацією таких дієвих заходів на Прикарпатті та проводимо такий необхідний науковий діалог про ментальне здоров’я», – зазначила Людмила Сірко.

Лариса Підвербецька розповіла, що сьогоднішній захід, у день спільної дії, – це діалог учасників про здатність людини чинити опір зовнішнім стресам, протидіяти їм, відновлюватися, а також це здатність не піддаватися психологічному руйнуванню. За даними соціологів, 77% українців відчувають симптоми стресу та сильної знервованості.


І головне, щоби людина в разі потреби зуміла опанувати свої емоції або наважилася прийняти необхідну психологічну допомогу.


Йшлося про наукові аспекти щодо психологічної реабілітації українських воїнів, поради: як краще її організувати, а також про складні психологічні моменти життя дітей та дорослих, які пережили окупацію росії у своїх рідних містах та селах.


Зауважувалося, що у кожного українця є своя історія стійкості і саме вони формують здатність протистояти випробуванням та впевнено йти до перемоги.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.






Переглядів: 264
banner