В Івано-Франківську відбувся розважальний захід для дітей з вадами мовлення (ВІДЕО)

Суспільство

Спортивні розваги для дітей з вадами мовлення провели в дошкільному навчальному закладі «Ластівка».


Організували захід міський центр з фізичної культури й спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» та представники дитсадку, пише Суспільне.

Розпочалися змагання із розминки. Вихованці виконували вправи за мотивом казки «Курочка ряба». Мар’яна Черевко працює інструктором з фізичного виховання в дошкільному навчальному закладі «Ластівка». Жінка розповідає, як обирала вправи для дітей: «Підбираю різні комплекси до лексичних тем та до тем занять. Комплекси намагаюся підбирати такі, щоб наші діти виконували. Щось трошечки легше. Більше уваги приділяю розвитку загальної моторики, координації рухів. У нас буде вправа – діти будуть стояти в колі, підстрибуватимуть, щоб «доторкнутися» до метелика. А ще буде вправа «Збери черв’ячків»: я розкину стрічечки по килимку, і діти мають їх зібрати і поставити в обруч».

Проводять такі змагання у дошкільному навчальному закладі з 2012 року, розповідає директорка міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Марія Василюк: «Дітки з цього закладу брали участь у спортивних розвагах серед здорових дітей. До мене звернулася керівник і запитала, чи можна проводити змагання серед їхніх діточок. Вони, звичайно, програють діткам, які не мають ніяких вад. І ми тоді вирішили проходити на змагання кожного місяця з певною групою (в них є декілька груп в садочку) і проводимо спортивні заходи. Які саме, визначає інструктор, яка проводить фізичну реабілітацію».

«Діти дуже раді цим змаганням, тому що вони, як і всі діти, хочуть пострибати, побігати, позмагатися, порадіти. Оскільки спорт і гра є основною провідною діяльністю у дітей дошкільного віку, то ми пропагуємо цей вид занять. Заняття, яке зараз виконують діти – спортивні розваги «Пригоди курчатка». Насамперед, це є розвиток спритності, швидкості і координації, що є дуже важливим для дітей, у яких є порушення вад мовлення. У всіх цих дітей порушена координація», – каже завідувачка дошкільного навчального закладу «Ластівка» Галина Голуб’як.

Загалом у дитсадку «Ластівка» 90 вихованців. У змаганнях участь беруть 16 із них. Після закінчення змагань усіх дітей було нагороджено грамотами та медалями.Переглядів: 264
banner