В Івано-Франківську завершили виробництво фільму на основі однойменного роману Володимира Єшкілєва

Суспільство

Кіносценарій фільму створено на основі однойменного роману українського письменника Володимира Єшкілєва.


Про це повідомляє Фіртка.

«Жанрова ніша фільму – соціальний конспірологічний трилер/детектив з елементами гротеску, – мовиться в синопсисі кінофільму, – Дія «Патерну» відбувається на телестудії, де проходить зйомка реаліті-шоу «Я ревную». Керівництво каналу, що замовив шоу, не задоволено рейтингами та наполягає на збільшенні градусу провокаційності. Продюсер шоу Антон вимагає від учасників розігрувати сцени ревнощів «на грані фолу».

На знімальному майданчику ситуація виходить з-під контролю. Адміністративна група шоу виявляється залученою до неконтрольованих нею «ігор у ревнощі», що змушує Антона підозрювати: в шоу є другий план, «невидимий сценарій» – «Шоу про зйомки шоу», розігрування якого розраховано на елітних споживачів закритих сайтів.

Для Антона, вихідця з родини чиновника високого рангу, така ситуація виглядає принизливою. Він намагається вияснити, хто стоїть за «невидимим сценарієм». Одночасно в студії трапляється ЧП – хтось вбиває помічника адміністратора, Мілу, дівчину з темним минулим та специфічними сексуальними вподобаннями.

Тепер розслідування Антона спрямовано й на розкриття злочину. В істеричній атмосфері, яка панує на шоу після вбивства Міли, відбувається низка скандалів, які допомагають Антонові відкрити шокуючу правду.

Вияснивши, що його тримали за «підставного», Антон йде на вияснення стосунків, що мало не закінчується трагічно…»

Режисер фільму Тарас Бенюк розповідає: «Патерн» є нашою спробою розкрити мотиваційні та соціальні механізми сучасного українського суспільства, проаналізувати шизоїдну ситуацію тотальної брехні та ролі в цьому розважальних медіа-програм. В ньому піднімаються теми, актуальні для української молоді, зокрема теми соціальної нерівності та тієї межі, за яку не варто заходити заради кар’єри та успіху. Але попри всю напругу «Патерну», це фільм про Любов, яка перемагає».

Як зазначає консультант проекту з питань психології, психоаналітик професор Михайло Пустовойт, сюжет фільму побудований так, що залишає для глядача простір для індивідуальної інтерпритації подій та фіналу цієї історії, залишаючи відчуття інтриги навіть після закінчення фільму.

Генеральний продюсер компанії Ukrainian West Film, виробника «Патерну», Олег Головенський розповів, що компанія подала фільм до участі в Одеському міжнародному кінофестивалі та розпочала спілкування з дистриб’юторами щодо прокату в українських кінотеатрах:

«Наша компанія молода, але амбітна. Це наш перший повнометражний фільм. Причому ми одразу ж взялися за досить складний жанр – трилер. Можливо це – перший такого роду фільм в українському кінематографі… Після «Патерна» ми вже відзняли черговий фільм – кінокомедію «Новорічна казка для дорослих «Все буде Ок!». Дуже хочемо встигнути з прокатом до Нового Року-2021. Зараз наша команда працює над монтажем комедії. А тим часом ми займемося просуванням «Патерну». Можливо представимо наше кіно після Одеси і на кількох кінофестивалях за кордоном».

Також, після завершення карантину «Патерн» планують продемонструвати в рамках передпрем’єрного показу в Івано-Франківську.

Пропонуємо переглянути, як знімали психологічний трилер.Переглядів: 207
banner