Важливе відкриття про сон дітей в 2-3 роки

Здоров`я

Вчені поділилися результатами проведеної наукової роботи.

Дослідники визначили період в ранньому дитинстві, коли у дітей спостерігається різке погіршення швидкого сну, фази, що характеризується підвищеною активністю головного мозку. На думку вчених, це відбувається у віці 2-3 років.

Команда з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі під керівництвом біоматематика Ван Севіджа проаналізувала теорію про те, що робить мозок, коли ми спимо, як сон пов’язаний з обсягом мозку і чому організму потрібно більше сну в ранньому віці. Для цього вчені зібрали дані з більш ніж 60 досліджень, які включали інформацію про сплячий мозок дітей і підлітків. Потім створили математичну модель для аналізу даних, які могли б дати уявлення про те, що відбувається під час сну, включаючи швидкість метаболізму мозку і час, проведений у швидкому і повільному сні.

Дослідники виявили закономірність: у віці двох років і чотирьох місяців у немовлят спостерігається різке зниження кількості швидкого сну на користь повільного. Ван Севіджа порівнює це з ремонтом внутрішніх частин комп’ютера, щоб він знову міг працювати без збоїв.

“Повільний сон дозволяє нашому мозку позбавлятися від накопичених за день шлаків і підтримувати його нормальну роботу. Мозок — наш найбільш енергоємний орган”, — пояснює експерт. — І сон необхідний для відновлення пошкоджень наших працьовитих нейронів”.

Однією з причин зміни фази сну у дітей вчені називають черговий виток в їх розвитку. Наприклад, час, коли малюки починають активно говорити. Відзначають, що є й інші ключі до розгадки. І їх ще належить знайти.

ДжерелоПереглядів: 184
banner