Вчені розповіли, як пахнуть хвороби

Здоров`я

У кожного захворювання свій хімічний склад.

Про запахи різних хвороб розповіла група вчених з університету Манчестера. Вони провели ряд експериментів, які показали, що у кожного захворювання свій хімічний склад, який відбивається на організмі.

Наприклад, у хвороби Паркінсона, за словами вчених, запах мускусу, який може з’явитися через накопичення різних бактерій в поєднанні з грибками. Зазвичай вони скупчуються в шкірному салі. При хворобі Паркінсона цей запах набуває особливу їдкість.

При хворобі Альцгеймера, зазначають лікарі, запахи можуть виникнути раніше, ніж лікарі видадуть діагноз. Запах хвороби Альцгеймера нагадує запах житнього хліба. За словами лікарів, запах цієї хвороби не такий різкий, як при хворобі Паркінсона. Під час розвитку хвороби Альцгеймера запаху властиво посилюватися, а шкіра хворого набуває стійкий аромат дріжджів.

При розвитку туберкульозу фахівці виділили відразу кілька запахів. Під час цього захворювання шкіра набуває запах гниючого сирого картону, а з рота можна вловити запахи пива, який посилюється через прогресування захворювання.

Цукровий діабет пахне, на думку вчених, цитрусовими або солодкими фруктами, такими, як апельсини, грейпфрути або ананаси. Протягом доби ці запахи варіюються, і їх інтенсивність то збільшується, то зменшується. Це залежить від рівня глюкози в крові.

Запах раку поки не зовсім вивчений вченими, так само, як і прояв самої хвороби. На ранній стадії неможливо визначити, чим пахне людина. Але на першій або другій стадії цього захворювання з’являється запах грибів, дріжджів — це залежить від того органу, де почало прогресувати захворювання.

ДжерелоПереглядів: 185
banner