Вчені виявили, що невдача обов’язкова передумова успіху

Територія успіху

Вчені проаналізували великий об’єм даних, щоб зрозуміти, що відрізняє переможців від переможених.

Рецепт успіху в будь-якій області — це хороші ідеї, важка робота, дисципліна, уява, наполегливість. Але вчений Дашун Ван і його колеги впевнені, є ще один показник успіху — це провал.

Намагаючись створити математичну модель, яка може надійно передбачити успіх або провал справи, дослідники проаналізували венчурні стартап-інвестиції за 46 років. Ось їх висновок:

“Кожна перемога починається з поразки. Але не кожна невдача веде до успіху”.

Люди, які в кінцевому підсумку досягли успіху, і люди, які в кінцевому підсумку зазнали невдачі, в основному намагалися досягти своїх цілей однакову кількість разів.

Але спроба працює, тільки якщо ви вчитеся на своїх попередніх помилках.

“Ви повинні з’ясувати, що спрацювало, а що ні, а потім зосередитися на тому, що потрібно поліпшити. Люди, які зазнали невдачу, не обов’язково працювали менше. Вони могли б насправді працювати більше, просто вони зробили більше непотрібних змін”.

Одним з таких ключових показників є час між послідовними невдалими спробами, яке повинні неухильно скорочуватися.

Іншими словами, чим швидше ви зазнаєте невдачу, тим вище ваші шанси на успіх. А чим більше часу між спробами — тим більша ймовірність того, що ви знову зазнаєте невдачу.

За словами Альберта-Ласло Барабасі, директора Центру комплексних мережевих досліджень в північно-східному університеті, модель Вана є багатонадійним інструментом.

“Робота Вана істотно переосмислює наше розуміння успіху, показуючи ключову роль, яку відіграє в ньому невдача, і, нарешті, пропонує методологічну і концептуальну основу для того, щоб ставити невдачу в канон успіху».

ДжерелоПереглядів: 243
banner