Вчені з Канади дали відповідь на питання: як часто необхідно годувати котів

Наука

Правильне годування домашніх вихованців здатне вирішити багато проблем з їх здоров’ям.

Дослідники задалися питанням: з якою частотою потрібно давати корм кішкам. Вони довели, що господарям не потрібно турбуватися протягом дня про те, чи ситий їх улюбленець.

Канадські вчені з Гуелфського університету три тижні спостерігали за двома групами, що складаються з чотирьох кішок. Тварин вибирали з приблизно однаковою вагою близько 4,3 кг.

Всім кішкам давали однаковий обсяг їжі, але чотирьох з них годували один раз в день, а іншу половину піддослідних — чотири рази. Дослідники вибрали звичайний корм на основі курки і печінки, схвалений фахівцями і поширений у продажу.

Щоб негативні емоції не виникали в процесі годування, групи тварин ізолювали одна від одної, а всю їжу, що залишилася забирали і зважували. Вчені дійшли цікавих висновків.

Завдяки одноразовому годуванню у кішок був вищий вміст амінокислот. Це сприяло більш швидкому нарощуванню маси, причому не за рахунок жиру, а завдяки зростанню м’язового каркаса.

В цілому, годування кішок один раз на день дає кілька багатообіцяючих результатів для поліпшення якості життя домашніх кішок. Правильний режим годування може знизити частоту ожиріння у вихованців за рахунок контролю апетиту і обмеження споживання корму.

Одноразове годування допомагає в боротьбі з саркопенією у старіючих кішок за рахунок збільшення м’язової маси тіла. Саркопенія — вікова атрофія скелетної мускулатури, яка призводить до втрати ваги і сили у тварин з віком.

ДжерелоПереглядів: 170
banner