Від тепер виробники тютюнових виробів мають розміщувати на упакуваннях із сигаретами оновлені медичні попередження

Суспільство

11 січня 2024 року виробники тютюнових виробів мають розміщувати на упакуваннях із сигаретами оновлені медичні попередження.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб


В Україні куріння забирає в середньому 130 000 життів на рік, а такі маркування пачок показали свою ефективність у таких прогресивних країнах, як Канада та Австралія, і мають посилити ефект антитютюнових обмежень та спонукати курців до відмови від куріння.


Що саме з’явиться на пачках?
  • на 65% площі упакування буде розміщено зображення хвороб, спричинених курінням, і текст, який застерігає про шкоду і наслідки куріння. Загалом затверджено 14 наборів таких медичних попереджень;
  • на пачці буде розміщено QR-код з посиланням на сервіс Центру громадського здоров’я «Я кидаю курити». Сайт містить доказові дієві методи, які допоможуть кинути курити;
  • людина, яка за день викурює пачку сигарет, побачить попередження про шкоду куріння кожного разу, коли бере пачку, — це щонайменше 20 разів на день і 7000 разів на рік;
  • 93% теперішніх курців помічають медичні попередження на пачках сигарет, а 54% курців задумувались через них про припинення куріння.

Впровадження оновленого маркування – важливий етап імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів для захисту населення від шкоди тютюнових виробів та електронних сигарет.


Набори медичних попереджень було сформовано у партнерстві з громадськістю, неповʼязаною з тютюновою індустрією, на основі рекомендацій незалежних досліджень та відповідають вимогам Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби проти тютюну.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


 Переглядів: 201
banner