Відбулась завершальна етноекспедиція дослідження бойківської спадщини

Суспільство

6 грудня в рамках проєкту «Бойківські Карпати» за сприяння департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації та громади села Голинь відбулася завершальна етноекспедиція на Східну Бойківщину для дослідження бойківської вишивки з метою використання її елементів у сучасному одязі.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну військову адміністрацію.


Любов Чернікова з помічницею відвідали організовану в приміщенні бібліотеки села Голинь виставку. Тут представлені як сучасні, так і стародавні вишивки початку ХХ ст. з традиційними бойківськими візерунками.


Бібліотекар Світлана Сокульська радо розповіла про ідею створення виставки, про бажання жителів села Голинь постійно поповнювати її новими експонатами. Всі речі в імпровізованому музеї дуже гарно збережені та упорядковані. Виставку відвідують як місцеві жителі, так і гості з інших регіонів України, а також іноземці з Польщі, Франції.


У волонтерки проєкту Любові Чернікової, як завжди, особливий інтерес викликають вишиті горсики і стародавні вишиті сорочки.

“Дуже важливо, щоб давні орнаменти «жили» в сучасному одязі”,- Любов Чернікова


Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність колективу бренду «Chernikova» за активну та плідну співпрацю у рамках проєкту «Бойківські Карпати».


Стежте за нами в соціальних мережах:ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


Переглядів: 332
banner