Відомо скільки людей загинуло від початку року у водоймах Франківщини

Надзвичайні ситуації

30 прикарпатців втопилося у водоймах області від початку року. Двоє з них – діти.


Про це Суспільному повідомила керівниця пресслужби управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович.

За її словами, останній випадок загибелі 12-річного хлопця трапився 17-го серпня на Дністрі у Тлумацькому районі.

“Місце, де плавав хлопець, не було пристосоване для купання чи відпочинку. У Тлумацькому районі є лише одне таке облаштоване місце. Це міський пляж на міському озері у Тлумачі. Загалом, на території області є 13 спеціально облаштованих місць масового відпочинку людей на воді. Це сім пляжів, три пункти прокату човнів, два місця для любительської риболовлі і один спортивний клуб. Але не всі вони придатні для купання”, – каже речниця обласного управління ДСНС.

Пляжі знаходяться у містах Галич, Тлумач, у селах Попельники та Княжне Снятинського району та два – на території Буковелю. Інші місця для відпочинку, хоч і обладнані елементарними засобами для рятування людей у воді, проте не призначені для купання.

Наприклад, на івано-франківському міському озері купатися не можна, а лише відпочивати біля водойми чи кататися на човнах. За словами Христини Перцович, необлаштовані місця для купання є небезпечними.

“На необлаштованих місцях для купання, – каже прессекретарка управління ДСНС, – повинні стояти застереження про небезпеку. І їх повинно бути багато. Але під час візуальних обстежень виявлено, що їх дуже мало, елементарних знаків “Купатися заборонено” можна зустріти дуже рідко. Дані функції (з розміщення знаків. – ред.) покладені на органи місцевого самоврядування, на території якого знаходиться дана водойма”.

Рятувально-водолазні пости знаходяться тільки в Коломиї, Галичі та Івано-Франківську. В інших місцях є лише сезонні чергування рятувальників, але не з управління ДСНС, а з комунальних служб органів місцевої влади. За словами Христини Перцович, облаштування рятувальних постів та створення безпечних умов відпочинку людей на водоймах – це компетенція органів місцевої влади.

“Щороку на Прикарпатті у воді гине приблизно 30 людей, – каже Перцович. – Основною причиною загибелі дітей, є недогляд батьків. Якщо говорити про дорослих, то у багатьох випадках гинуть люди, які вміють добре плавати, але самовпевнено запливають дуже далеко від берега. Найбільше смертей через купання у нетверезому стані. Тому потрібно дотримуватися елементарних правил поводження біля водойми”, – підсумовує речниця обласної рятувальної служби.



Переглядів: 204
banner