Відомого прикарпатського журналіста нагородять орденом “За заслуги”

Суспільство

Заслуженого журналіста України,  почесного Громадянина міста Івано-Франківська Романа Фабрику нагородять орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.


Відповідне рішення члени виконавчого комітету підтримали під час чергового засідання, пише Фіртка

Роман Фабрика народився 18 жовтня 1940, в селі Радча Тисменицького р-ну Івано-Франківської області. Останніх 20 років працював власкором Українського національного інформаційного агентства України (ТАРС, РАТАУ, ДНАУ, УКРІНФОРМ).

Працював у багатотиражній газеті, був кореспондентом “Комсомольського прапора”, заввідділу інформації “Прикарпатської правди”, 5 років кореспондентом Українського радіо, друкувався в республіканських та центральних газетах “Известия”, “Труд”, “Строитепьная газета”, започатковував в Івано-Франківську місцеве телебачення.

Лауреат обласної премії імені Богдана Бойка та міської премії імені Івана Франка, Всеукраїнського конкурсу на краще висвітлення історії Галича. Двічі визнавався дипломантом та лауреатом загальнонаціонального конкурсу “Українська мова – мова єднання”, отримав премію журналу “Соціалістична культура”. Був на стажуванні у США.

Нагороджений медаллю “Журналістська гідність” та Золотою медаллю української журналістики, медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям” та знаком “За подвижництво в культурі Прикарпаття”.

Мав три персональні виставки: “Америка в Галичині” та дві фотовиставки “Кличуть у гори трембіти” і “Діти втрачених Бескидів”. Першим в Україні видав фотоальбом “Лемки: роки і долі”. Автор книг “Наодинці зі словом”, “Я – репортер”.

 Заслужений журналіст України. Член Національної спілки журналістів України з 1969 року. Почесний Громадянин м.Івано-Франківська з 2012 року.Переглядів: 188
banner