Відтепер документи на отримання пільг на житлово-комунальні послуги для українських ветеранів війни можуть подавати члени їхніх сімей

Суспільство

Спрощений порядок запрацює із квітня цього року.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду


Наразі чинне законодавство України передбачає, що для призначення пільг на житлово-комунальні послуги, пільговик має особисто звернутися до уповноважених органів.


Через це українські ветерани війни, які беруть участь у воєнних діях і перебувають на передовій, часто не мають змоги оформити ці пільги.


Для вирішення цієї проблеми, відповідну постанову Кабінет Міністрів України ухвалив 27 грудня 2023 року, інформує Міністерство соціальної політики України.


Ухвалений експериментальний Порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів війни (осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни) та членів їх сімей.


Цей порядок спрощує процедуру внесення відомостей в Реєстр осіб, які мають право на пільги, та призначення Пенсійним фондом України пільг на оплату житлово-комунальних послуг.


А саме:
  • якщо ветеран війни (особа з інвалідністю внаслідок війни, учасник бойових дій, учасник війни) не може самостійно подати заяву на призначення пільги на ЖКП, – з травня 2024 року це зможуть зробити за нього члени його родини;
  • замість існуючих двох окремих можна буде подавати єдину спрощену заяву – про взяття на облік, як пільговика, і про надання пільг;
  • обсяг інформації, яку необхідно зазначити, для призначення пільг зменшиться. Частину інформації Мінсоцполітики та ПФУ отримуватимуть шляхом обміну і взаємодії між інформаційними системами державних органів;
  • передбачено можливість подання спрощеної заяви, крім паперової, також в електронній формі, зокрема, засобами порталу «Дія»

Порядок запрацює через 4 місяці після відповідних технічних доопрацювань інформаційних систем.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.




Переглядів: 369
banner