“Він був не схожим на більшість людей”: у Франківську вшанували пам’ять Романа Гурика (ФОТО)

Культура, Події, Суспільство

Сьогодні, 20 лютого в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні – Романа Гурика.


Студентка другого курсу факультету філології Оля Гарлінська ділиться, що їй було 13 років, тоді коли не стало Романа:

“Мені тоді було 13 років. Напевно, що в той момент я не дуже усвідомлювала усі події, які відбувалися настільки чітко і правильно, як би це повинно бути, але все одно я вважаю, що постать Романа Гурика для сучасної молоді є дуже важливим прикладом, якою повинна бути людина. Він був не схожим на більшість людей, він усвідомлював чітко, що він має робити й він прагнув змінити країну. Я вважаю, що ми повинні шанувати своїх героїв і пам’ятати про них завжди”.

Ректор університету професор Ігор Цепенда запевняє, що сьогоднішній день є важливим для усіх нас:

“Сьогоднішній день це не тільки день пам’яті, який є дуже важливий для всіх нас, тому що без пам’яті ми не можемо думати про майбутнє, але це день роздумів над тим , що таке ціна людського життя, що таке ціна свободи, що таке ціна незалежності нашої держави. Вічна пам’ять нашим Героям Небесної Сотні, а нам, пам’ятаючи про минуле, думати про те, як розбудовувати майбутнє. Слава Україні!”

Мирослав Базилько, дідусь Романа згадав ту мить, коли бабуся Романа просила його повернутися:

“Бабуся дзвонила останніх кілька днів до Романа: “Ромочка вертайся, ти ж бачиш, що там робиться”, “Бабусю, поїдуть всі – поїду і я””.

Також він подякував усім присутнім:

“Дякую усім присутнім, дякую усім за пам’ять”.

Сенаторка філософського факультету від імені усіх студентів побажала мирного неба над головою.Переглядів: 216
banner