Віталій Федорів: Створення Галицького району важливе для збереження історичної справедливості

Суспільство

«Від успішної реформи децентралізації очікуємо подальшого підвищення рівня розвитку наших громад, – про це на спільному брифінгу із заступником міністра розвитку громад та територій В’ячеславом Негодою повідомив голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів. -Практика діючих ОТГ показала, що у разі фахової роботи ми можемо змінити на краще наше життя».


Керівник області також повідомив, що обласна державна адміністрація підтримала рішення обласної ради щодо зміни назви Івано-Франківського району на Галицький із збереженням адміністративного центру в Івано-Франківську та направила відповідного листа до Мінрегіону, пише Голос-Інфо з посиланням на ОДА.

«Вважаємо цей крок необхідним і правильним, адже створення Галицького району важливе для збереження історичної справедливості», – зазначив Віталій Федорів.

«Теперішній Уряд та парламент вперше за часи незалежності ухвалив важливі рішення щодо зміни адміністративно-територіального устрою. У червні завершився процес створення спроможних громад, а у липні були сформовані нові райони. Це той фундамент реформи, до створення якого Україна йшла давно. Тепер на цій основі треба побудувати якісно нову систему органів місцевої влади», – зазначив В’ячеслав Негода.

Відповідаючи на запитання журналістів, він зауважив, що у міністерстві підготовлено проект постанови ВРУ про зміну назви Івано-Франківського району на Галицький. «Результат буде залежати не від назви, а від того, як громади зможуть розпорядитися повноваженнями і ресурсами, які вони отримають внаслідок реформи», – наголосив посадовець.

Нагадаємо, що сьогодні в Івано-Франківську проходить відкритий діалог «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки», організований Міністерством розвитку громад та територій України за партнерської підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.Переглядів: 164
banner