Вітаємо на Прикарпатті керівників протитуберкульозних закладів України

Суспільство

Сьогодні у нашій області розпочалась робоча зустріч керівників протитуберкульозних закладів з усієї України на тему: «Національна відповідь на туберкульоз в викликів, пов’язаних із збройною агресією з боку росії».


Пише Голос-Інфо з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА


Під час заходу йтиметься про:


 стратегічне планування діяльності в рамках реалізації державних стратегій з подолання туберкульозу та гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією;


 напрацювання плану кризових дій при наданні медичної допомоги людям, які стикнулися з проблемою туберкульозу, під час стримування збройної агресії російської федерації та в умовах військовий дій;


 посилення спроможності фтизіатричних медичних центрів в сформованій госпітальній мережі – складні комунікації, перспективи, вузькі місця;
 верифікація діяльності щодо протидії ТБ на регіональному рівні;


 планування заходів національної ТБ програми для нівелювання негативних наслідків, пов’язаних із агресією з боку росії: вдалі практики, робота з ВПО, особливості функціонування системи в умовах гуманітарної кризи, залучення донорських ресурсів, визначення обсягів технічної підтримки для регіональних ТБ служб.


З початком повномасштабного вторгнення проблема боротьби з туберкульозом подовжує залишатись однією з найбільш актуальних. Зокрема, захворюваність на туберкульоз на Івано-Франківщині за період 2020-2023 років помітно зросла.


Соціальна структура захворілих підтверджує те, що туберкульоз вражає найбільш соціально не захищені верстви населення. Зокрема, із 409 хворих – 214 виявлених у 2022 році становлять непрацюючі особи працездатного віку і 100 – пенсіонери, що разом складає 76,8% від усіх вперше зареєстрованих випадків захворювання на туберкульоз.


Сьогодні нам важливо зберегти доступність діагностики туберкульозу для людей, особливо для груп підвищеного ризику, з метою раннього виявлення захворілих, якнайшвидшого залучення їх до лікування та недопущення інфікування членів сімей та близького оточення.


Продовжуючи спільну роботу, маємо амбітні плани в найближчому майбутньому досягти цілей державної стратегії протидії туберкульозу до 2030 року (зниження захворюваності на туберкульоз на 80%, зниження смертності від туберкульозу на 90%, підвищення ефективності лікування від усіх форм туберкульозу на понад 90%).


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.Переглядів: 237
banner