Водій з Долинщини намагався підкупити поліцейського, натомість отримав штраф

Суспільство

14 листопада 2023 року Долинським районним судом ухвалено вирок, яким затверджено угоду між прокурором та обвинуваченим, за якою останнього визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 382 та ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді штрафу у розмірі 17000 гривень.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Долинський районний суд Івано-Франківської області


Як встановив суд, обвинувачений умисно не виконав постанову суду, що набрала законної сили про позбавлення його права керування транспортним засобом за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, а також надав неправомірну вигоду за вчинення службовою особою в його інтересах дій з використанням наданого їй службового становища.


Так, 26 серпня цього року о 12.10 год на автодорозі, що веде від перехрестя з автошляхом Р-21 Долина-Хуст у напрямку до с. Новошин, будучи позбавленим права керування транспортними засобами, без посвідчення водія обвинувачений керував автомобілем марки “Citroen Jumpy”, та, рухаючись на даному транспортному засобі, допустив з’їзд у кювет, де і був виявлений працівниками поліції.


Такими діями правопорушник умисно не виконав постанову суду та порушив один із основних принципів судочинства – обов’язковість судових рішень


«Та протиправна поведінка горе-водія на цьому не завершилась – з метою вирішення із працівниками поліції, які виявили його автомобіль у кюветі питання щодо нескладання відносно нього протоколу за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, витягнув із кишені своїх штанів згорнуті у кулак одну купюру номіналом 1000 гривень, чотири купюри номіналом по 500 гривень, одну купюру номіналом 100 гривень, чотири купюри номіналом по 10 гривень, одну купюру номіналом 5 гривень, одну купюру номіналом 2 гривні та одну купюру номіналом 50 Євро, а загалом гроші в сумі 5129,50 гривні, які дав працівнику поліції, хоч і останній попереджав про кримінальну відповідальність за такі дії», – повідомили в Долинському районному суді.


У судовому засіданні обвинувачений визнав себе повністю винуватим в тому, що умисно не виконав постанову суду, що набрала законної сили, а також надав неправомірну вигоду за вчинення службовою особою в його інтересах дій з використанням наданого їй службового становища, підтвердив, що повністю розуміє свої права, у вчиненому щиро кається та просив затвердити угоду про визнання винуватості.


«Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Умови угоди про визнання винуватості відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, прийшов до висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором та підозрюваним та призначив обвинуваченому узгодженої між сторонами міру покарання», – йдеться у повідомленні.


Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.


 Переглядів: 617
banner