Володіння та використання зброї: важливі аспекти законодавства в Україні

Суспільство

Законодавство України чітко регулює володіння, носіння, зберігання та використання зброї. Зброя може бути використана лише в законних цілях, таких як самооборона, охорона громадського порядку або спортивні змагання. Незаконне поводження зі зброєю може призвести до серйозних наслідків, включаючи позбавлення волі.


Про це повідомляє Голос-Інфо з посиланням на Управління СБ України в Івано-Франківській області.


Незаконне поводженні зі зброєю в Україні тягне за собою кримінальну відповідальність. Злочини даної категорії є достатньо поширеними: кримінальні правопорушення проти громадської безпеки, до яких відносяться зазначені протиправні дії, згідно зі статистикою є одними знайчисельніших злочинів, за які громадяни засуджуються українськими судами.

За яку вогнепальну зброю передбачена кримінальна відповідальність?

Кримінальна відповідальність наступає по ч.1 ст.263, ст.2631 КК (Кримінального кодексу України) за незаконний обіг таких предметів:

1) вогнепальна зброя (крім гладкоствольної мисливської)

Усі види бойової, нарізної мисливської, спортивної зброї, для проведення пострілу з якої використовується сила тиску газів, що утворюється при згоранні вибухової речовини (пороху і т.п.).

Згідно з Постановою Пленуму ВСУ «Про судову практику в справах про викрадення та інше незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами, вибуховими пристроями чи  радіоактивними матеріалами» №3 від 26.04.2002  пневматична зброя, газові, стартові, сигнальні, будівельні пістолети чи револьвери, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (так звані «травматичні» пістолети чи револьвери), ракетниці, а також інші імітаційно-піротехнічні та освітлювальні засоби, що не містять у собі вибухових речовин і сумішей, не можуть бути віднесені до вогнепальної зброї у розумінні статті 263 КК.

2) бойові припаси (боєприпаси)

Патрони до нарізної вогнепальної зброї різних калібрів, артилерійські снаряди, міни, гранати, бомби, бойові частини ракет і торпед та інші вироби в зібраному вигляді, споряджені вибуховою речовиною і призначені для стрільби з вогнепальної зброї чи для вчинення вибуху.

Згідно з вищезазначеною Постановою Пленуму ВСУ патрони та набої до гладкоствольної мисливської зброї, а також патрони, споряджені гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, не є боєприпасами в розумінні статті 263 КК.

3) вибухові речовини

Тротил, динаміт, порох, нітрогліцерин та інші хімічні речовини чи їх сполуки або суміші, здатні вибухнути без доступу кисню.

4) вибухові пристрої

Вироби одноразового застосування, спеціально підготовлені і за певних обставин спроможні за допомогою використання хімічної, теплової, електричної енергії або фізичного впливу спричинити смерть, тілесні ушкодження чи істотну матеріальну шкоду.


Важливо дотримуватись законів щодо володіння та використання зброї, бути відповідальним у її обійманні та збереженні, а також уникати будь-яких протиправних дій з використанням зброї. Пам’ятайте, що володіння зброєю є серйозною відповідальністю, і необхідно дотримуватись всіх вимог закону.



Переглядів: 245
banner