Вираз «тягнути кота за хвіст» має не тільки фігуральний, але і буквальний сенс

Наука

Чому кішок не можна тягнути за хвіст.

Багато хто чув вираз “тягнути кота за хвіст”, звичайно він звучить на адресу повільних і ледачих людей, які ніяк не можуть почати або завершити розпочату справу. Однак тягнути кота за хвіст не можна і в буквальному сенсі.

Хвіст виконує важливі функції: регулює рівновагу, дозволяє правильно приземлятися при падінні й служить засобом спілкування з іншими котами та навіть людьми. Котячий хвіст є продовженням хребта, причому перші 5-8 хребців хвоста абсолютно ідентичні. Найменша травма хвоста заподіює кішкам нестерпний біль, у хвості зосереджено безліч нервових закінчень.

Існує повір’я, якщо смикати кота за хвіст, він почне гадити. Це не просто ознака, застережна від грубого поводження з тваринами. Якщо пошкодити нервові закінчення, розташовані у хвості, кішка дійсно може втратити контроль над нижньою частиною тіла, в тому числі почати несподівано випорожнюватися в невідповідних місцях. Це відбувається не тому, що кішка мститься, а тому, що не може себе проконтролювати. В найгіршому випадку у кішки можуть відмовити задні кінцівки.

ДжерелоПереглядів: 498
banner