Вишивальні прикмети та значення оберегів

Культура

7 найточніших вишивальних прикмет.

Вишивка — давня традиція слов’янської культури. Наші прабабусі знали, що вишивка — це не просто захоплення, це один з рівнів побутової магії. Жоден візерунок на старовинному одязі не вишивали просто для краси, у кожному символі було певне зашифроване послання для Всесвіту. Зазвичай вишиті візерунки на сорочках були покликані захищати від злих сил, зміцнювати здоров’я, дарувати удачу.

Пізніше окрім символічних вишивальних візерунків з’явилася традиція зображати на полотні картини та навіть ікони. Сьогодні кожна рукодільниця знає безліч вишивальних прикмет. І що найцікавіше, більшість з них дійсно працюють.

Не можна вишивати у свято

Про те, що у дні церковних свят не вишивають, чули всі. Але виявляється, є тільки 12 релігійних свят, коли не можна брати в руки голку. Їх називають дванадцяті свята. В інші дні вишивати можна.

Не бажано вишивати під час критичних днів

В жіночі дні календаря деякі види роботи по дому заборонені, у тому числі і вишивка. Вважається, що так можна залучити біду в свій будинок.

Вишивати краще на Місяць, що зростає

Щоб закладена у вишивку мрія обов’язково здійснилася, потрібно вишивати під час Місяця, що зростає. Як тільки ви починаєте нову роботу, з першим стібком загадайте бажання. Краще зробити це на другий чи на десятий місячний день.

Вколоти палець — до похвали

Якщо під час вишивання ви вкололи палець голкою, то незабаром вас будуть хвалити. Але ще досвідчені умільці радять пошукати у вишивці помилку. Швидше за все, ви пришили один хрестик не туди.

Вишити маяк — виконати бажання

Є деякі сюжети у вишивці, які користуються особливою повагою, тому що вважаються магічними. Наприклад, якщо вишити маяк, то можна здійснити будь-яке задане на початку роботи бажання.

Єдиноріг — до заміжжя

А казкового єдинорога бажано вишивати незаміжнім дівчатам, щоб залучити у своє життя гідного нареченого.

Будиночок мрії — до свого житла

Улюблений малюнок вишивальниць — це будиночок мрії. Вважається, що якщо його вишити, то обов’язково вийде купити нове житло. От тільки тут є свої нюанси. Будиночок повинен бути гарним, світлим, відкритим для вас. Між вами та будинком не повинно бути ніяких перешкод: ні паркану, ні озера, ні рову, ні каміння. Добре, якщо у вікнах горить світло, а з труби йде дим. Будиночок повинен виглядати затишним, обжитим. Пора року — літо, весна, рання осінь. Зимові будиночки так не працюють.

На картині потрібно вишити весь будиночок цілком, а не тільки його частину, інакше прикмета не спрацює. Після того, як вишивка буде оформлена в багет, помістіть картину в секторі багатства, це південно-східна частина квартири.

Вишивка здатна залучити в будинок добробут та успіх, створити атмосферу затишку і любові.

ДжерелоПереглядів: 204