Виявляється, всього існує аж чотири типи старіння організму

Наука

Це імунне, метаболічне, печінкове і нефротичне старіння. Ось чим вони відрізняються.

В кінці 2019 року вчені з каліфорнійського університету Стенфорд з’ясували, що старіння людини є безперервним процесом. За результатами їх дослідження вийшло, що фізичне старіння організму відбувається в три етапи. Перший з них відбувається в 34 роки, другий в 60 років, а третій — при досягненні 78-річного віку. З часу цього відкриття минуло не так багато часу, але нещодавно цій же групі вчених вдалося розкрити ще одну подробицю про процес старіння людей. В ході проведеного дослідження їм вдалося відкрити чотири основних типи старіння, серед яких є імунне, метаболічне, печінкове і нефротичне. Звучить якось складно, чи не так? Насправді все досить просто.

Про відкриття вчених зі Стенфордського університету було розказано в науковому виданні Medical Xpress, в якому зазвичай публікуються результати досліджень на медичну тематику. За словами керівника дослідження на ім’я Майкл Снайдер, їм вже було відомо, що людський організм вміє давати явні натяки на старіння. Наприклад, у багатьох літніх людей зустрічається високий рівень холестерину. Але вченим було цікаво, якими ще способами наш організм може натякати на те, що він старіє.

Як старіють люди?

Щоб з’ясувати це, вчені провели дослідження за участю 43 здорових чоловіків і жінок у віці від 34 до 68 років. Шляхом вивчення аналізів крові, випорожнень і сечі, науковці протягом двох років вивчали, які саме процеси протікають в їх організмах. Дослідження проводилося протягом всього лише двох років недарма. Встановивши такі невеликі рамки, дослідники хотіли уникнути того, що в організмах людей щось зміниться через можливу зміну дієти або заняття спортом.

Старіння людського організму відбувається через сукупність різних причин

Всього вченим вдалося зібрати близько 600 ознак, які натякають на старіння організму. Вивчивши і відсортувавши їх, дослідники виділили чотири типи старіння, які згадувалися на початку новини. При метаболічному типі старіння люди мають підвищений ризик розвитку цукрового діабету і старіння організму в основному пов’язане з цією недугою. Люди з імунним типом старіння схильні до виникнення запалень, і з плином часу починають страждати від аутоімунних захворювань. Метаболічний тип старіння має на увазі під собою появу проблем з обміном речовин в організмі, а нефротичний — виникнення захворювань нирок.

Дослідники відзначили, що у людей можуть виникати відразу кілька видів старіння. Але одне з них обов’язково буде домінувати над іншими. В майбутньому автори наукової роботи хочуть провести ще більше досліджень, щоб отримати більш конкретні результати. Вони сподіваються, що їхня праця, в кінцевому підсумку, допоможе перемогти старість.

Втім, способів уповільнити старіння навіть зараз існує величезна кількість. Попри те, що вчені з університету імені Макса Планка запевняють, що швидкість старіння в основному залежить від спадковості, у всіх нас є можливість відмовитися від шкідливих звичок і почати вести здоровий спосіб життя.

Джерело



Переглядів: 188
banner