WiFi-роутери почнуть відстежувати об’єкти – особливості майбутнього стандарту 802.11bf

Технології

До вересня 2024 року планується затвердити новий стандарт Wi-Fi 802.11bf. Із ним гаджети зможуть не лише пересилати дані. Вони також перетворяться на сенсори, які збиратимуть дані про людей та предмети навколо.

«Коли фіналізують специфікацію 802.11bf, Wi-Fi перестане бути лише комунікаційним стандартом, – коментує доцент комп’ютерної інженерії Північносхідного університету Франческо Рестуччіа. – Wi-Fi перетвориться на повномасштабну сенсорну парадигму».

Функція SENS дозволить використовувати спотворення при пересиланні сигналу Wi-Fi для вимірювання дистанції, швидкості, напрямку руху, типу руху, присутності та близькості людей та об’єктів.

Майбутня опція вже викликає занепокоєння в деяких експертів щодо можливих порушень приватності.

«Наразі дослідження та розробки фокусувалися на поліпшенні точності визначення. Безпеці та приватності приділялося мало уваги, – каже Рестуччіа. – Це може бути прийнятно в дослідницьких цілях, але щоб можна було поширювати 802.11bf, звичайні люди повинні довіряти цій технології. Тому гарантії приватності та безпеки мають бути надані юзерам».

Науковці вже багато років знають, що сигнали Wi-Fi можна використовувати для збору інформації щодо об’єктів навколо. Вони, наприклад, намагалися рахувати людей у приміщеннях, захоплювати жести тощо. Однак це все були дослідницькі проєкти.

Із 2020 року розробницька група IEEE 802.11bf Task Group розробляла ідеї, як модифікувати Wi-Fi, щоб перетворити наявні системи стандартів 802.11ad, 802.11ay, 802.11n, 802.11ac, 802.11ax, 802.11be на сенсорні датчики.

Попри можливі проблеми з безпекою та приватністю, сенсорна функція Wi-Fi дозволить з’явитися абсолютно новим типам сервісів та додатків.

ДжерелоПереглядів: 305
banner