Як батькам підлітка зрозуміти, що їх дитина почала брехати

Територія успіху

Деякі ознаки допоможуть батькам підлітка викрити брехуна.

Як дізнатися, що ваша дитина говорить неправду? Адже іноді діти роблять це дуже майстерно! Взагалі відносини між батьками і дітьми, особливо дітьми-підлітками, — це постійний предмет вивчення і рефлексії. Адже саме у цьому віці брехня часто стає великою проблемою.

Зараз ми хочемо докладніше зупинитися на цій темі. Вам як батькам важливо вміти розпізнати, коли підліток говорить неправду. Адже брехня — це лише верхівка айсберга. За нею ховаються більш глибокі речі, такі як розлади поведінки, емоційні проблеми або труднощі зі спілкуванням.

Підліток каже неправду: реакція батьків

Зазвичай, коли батьки розуміють, що їх дитина їм постійно бреше, настає переломний момент. Замість того щоб спокійно сісти і обговорити проблему, вони вважають за краще зробити вигляд, що її не існує. Це можна пояснити тим, що у відповідь вони бояться почути нову порцію брехні. У той самий час дитина також страждає через нестачу довіри і уникає розмови.

Така поведінка не призведе ні до чого гарного. У родині виникне атмосфера недовіри, батьківський контроль, зі зрозумілих причин, буде ускладнений. У результаті така поведінка підлітка може призвести до проблем з оточенням, агресивної поведінки, втрати самоконтролю…

Тому перший крок до вирішення проблеми полягає у тому, щоб дізнатися, чи дійсно дитина говорить неправду, і якщо так, наскільки часто вона це робить. У разі позитивної відповіді варто звернутися по професійну допомогу. Адже часто батьки самі не в змозі позбутися від брехні і відновити нормальний зв’язок зі своєю дитино, що дорослішає.

Як зрозуміти, що підліток говорить неправду?

Знаки, що вказують на брехню

Перш за все, якщо ви читаєте цей текст, то, швидше за все, підозрюєте, що ваша дитина вам бреше. У цьому випадку ви напевно вже знайомі з деякими з цих симптомів брехні:

  1. Дитина завжди перебільшує, розповідаючи про будь-які події зі свого життя.
  2. Вона часто вдається до напівправди, приховуючи якісь обставини.
  3. Не говорить про те, що відбувається з нею у школі. Наприклад, про зауваження вчителів або результат контрольної.
  4. Ви дізнаєтеся про те, що зробила ваша дитина, від батьків інших дітей.
  5. Підліток викладає у соціальні мережі фотографії, які показують його життя лише з позитивного боку.
  6. Ви точно не знаєте, чим він займається зі своїми друзями.
  7. Коли ви задаєте питання, то чуєте лише частину відповіді.

Мова тіла підкаже вам, коли підліток говорить неправду

Під час розмови з дитиною уважно аналізуйте мову тіла. Адже деякі ознаки допоможуть безпомилково визначити брехню. Причому чим молодша дитина, тим легше це зробити.

Найголовніша ознака полягає у тому, що дитина намагається не дивитися вам в очі. Погляд, спрямований кудись вправо, може говорити про те, що підліток намагається щось вигадати. Ще 2 очевидних ознаки — це тремтіння у голосі і спітнілі руки. Попри те що усі ці ознаки брехні настільки очевидні, їх дуже складно приховати.

Придивіться до манери розмови

Коли ви про щось питаєте свою дитину-підлітка, уважно дивіться на те, як вона вам відповідає. Адже говорити неправду набагато складніше, і якщо вона швидко намагається щось вигадати, ви точно це помітите.

Наприклад, якщо дитина кілька разів повторює одне й те ж саме або занадто детально описує ситуацію, для вас це привід замислитися. Швидше за все, підліток намагається зробити вигадку більш реалістичною і обов’язково чимось себе видасть.

Емоційні труднощі

Кожен підліток колись брехав своїм батькам. Адже перехід від дитинства до дорослого життя — це шлях, на якому його оточує стільки спокус. Він відчуває себе вже зовсім великим і хоче спробувати все. Але якщо брехня перетворюється на хронічне явище, варто звернути увагу на емоційний стан вашої дитини.

Адже у деяких випадках за брехнею ховаються емоційні проблеми. Наприклад, низька самооцінка, період депресії або стресу, сильне почуття самотності. За допомогою брехні дитина може намагатися здаватися такою, якою не є, але дуже хотіла б стати. Або вона просто хоче захистити своїх батьків від зайвого занепокоєння, намагаючись вирішити свої проблеми самостійно.

Незалежно від причини брехні, ви як батьки повинні вчасно виявити її. Тільки таким чином ви зможете запобігти подальшим проблемам з поведінкою. Адже вони можуть сильно нашкодити вашим відносинам і зруйнувати атмосферу довіри у родині, а також створити дитині труднощі у спілкуванні з соціумом.

ДжерелоПереглядів: 237
banner