Як дати коту ліки без шкоди для себе і тварини

Наука

Тут господарям важливо проявити твердість і строгість.

На жаль, наші вихованці іноді хворіють, тож їм доводиться давати ліки. Як і для людей, лікувальні препарати випускають у формі таблеток, капсул, гелів, порошків. Все це з доброї волі кіт навряд чи з’їсть, тому господарям треба проявляти твердість і строгість. Ось кілька порад, як дати ліки без шкоди для себе і тварини.

Таблетка

Тверді препарати найкраще давати удвох. Одна людина міцно тримає кота, щоб він не виривався і не дряпався, а друга відкриває рот і кладе таблетку.

Ось загальна інструкція:

  1. Посадіть кота на тверду поверхню, наприклад, на стіл.
  2. Впевнено утримуйте кота за передні лапи трохи вище ліктів.
  3. Візьміть в одну руку таблетку, а другою обхопіть голову ззаду.
  4. Відкрийте рот великим і вказівним пальцями, натиснувши з боків, а середнім відтягніть щелепу вниз.
  5. Покладіть таблетку на корінь язика і затисніть щелепи.
  6. Погладьте вихованця по підборіддю і горлу, щоб спровокувати ковтальний рефлекс.
  7. Відпустіть, погладьте і похваліть тварину.

Якщо лікуєте кота на самоті, щільно обгорніть його у рушник або ковдру так, щоб назовні стирчала тільки голова. Утримуйте між колінами. Не укладайте улюбленця, краще щоб він сидів або стояв, інакше може вдавитися.

Таблетки не рекомендується засовувати в їжу. Коти погано бачать перед собою, зате відмінно відчувають запахи. Ліки, змішані з їжею, будуть видавати себе “неїстівним” ароматом, і вихованець, швидше за все, відмовиться їсти. Номер може пройти, якщо таблетка зроблена спеціально для кота і має запах корму. Але і в цьому випадку багато тварин обходять миску стороною.

З цієї ж причини немає сенсу дробити таблетку і підсипати в їжу. Крім того, більшість препаратів випускається в захисній оболонці. Це ускладнює процес розтирання ліків у порошок. Краще дати відразу цілком, щоб в організм потрапила вся доза діючої речовини.

Суспензія

У цьому випадку на допомогу прийде шприц. Якщо його немає в комплекті з препаратом, купіть в аптеці звичайний на 5 мл. Голка не знадобиться. Принцип приблизно той же, що і з таблеткою:

  1. Посадіть кота на стіл або коліна.
  2. Притримуйте за передні лапи, щоб не тікав.
  3. Злегка закиньте голову рукою і відкрийте пальцями рот.
  4. Просуньте між зубів носик шприца і повільно натисніть на поршень.

Важливо не видавлювати всі ліки відразу, інакше половина проллється, а кіт може захлинутися. Видавлюйте невеликими порціями і чекайте, коли вихованець проковтне. Широко відкривати пащу не потрібно — головне, щоб помістився носик шприца.

Капсула

Принцип нічим не відрізняється від таблеток. Відкриваєте пащу коту, кладете на корінь язика, закриваєте і чекаєте, коли вихованець зможе проковтнути. Однак, є нюанс. Капсули часто випускають в желатинових оболонках, які при зіткненні з водою (слиною) стають клейкими. Через це капсула може не пройти в стравохід, а приклеїтися до язика або неба. Найгірше, якщо вихованець подавиться. Щоб цього не сталося, повністю змочіть капсулу. Вона стане слизькою, і кіт проковтне її без зусиль.

Порошок

Мабуть, найбільш проблемна форма ліків. Дати можна як таблетку або через шприц. У першому випадку змішайте порошок з невеликою кількістю води і перемішайте до кашоподібного стану. Отриману масу підхопите ложкою і струсіть на корінь язика. Якщо це зробити складно, розведіть водою до рідкого стану, зберіть шприцом і дайте як суспензію. Кіт, як у попередніх випадках, повинен бути міцно зафіксований на рівній поверхні або на колінах в сидячому чи стоячому положенні.

Під час процедури не забувайте говорити з вихованцем спокійним тоном. Не підвищуйте голос і, тим більше, не бийте тварину. Це викличе сильний стрес і ще більше бажання втекти.

Джерело



Переглядів: 504