Як ефективно відучити кота лізти в кімнатні квіти

Поради

Причини того, що тварина відчуває тягу до домашніх вазонів, можуть полягати в різних факторах.

Багато господарів домашніх мурчиків скаржаться, що вони то і справа общипують кімнатні рослини і риють землю в горщиках. Причини такої поведінки можуть бути різними. Знаючи, як відучити кота лізти у квіти, можна не тільки зберегти красу рослин, але й уберегти тварину від негативного впливу отруйного соку, що виділяється деякими з них.

Причини того, що тварина відчуває тягу до домашніх вазонів, можуть полягати в різних факторах — щоб відлучити вихованця від цього заняття, потрібно, передусім, спробувати їх усунути.

  • Проблеми зі здоров’ям. Коти часто їдять рослини тоді, коли відчувають нестачу вітамінів або мікроелементів, а також у випадках, якщо шлунок забивається грудками вовни.
  • Невідповідний туалет. Якщо тварина використовує квітковий горщик в якості туалету, можливо, йому не подобається наповнювач, сам лоток або його місце розташування. Крім того, така поведінка властива для котів, які до лотка не привчені.
  • Блохи або інші паразити. Іноді коти скидають вазони, розсипають землю і гойдаються в ньому для того, щоб очистити шерсть від паразитів.
  • Нестача уваги. Кішки вимагають уваги, і якщо вони починають грати з квітковими горщиками або іншими невідповідними предметами, можливо, їм не вистачає вашої теплоти.

Важливо! Не варто лаяти кота через деякий час після того, як він скинув або розбив квітковий горщик — вихованець просто-напросто не зрозуміє, за що його покарали. Потрібно, щоб покарання було прямо пов’язане з поганим вчинком — в цьому випадку вихованець зрозуміє, що вчинив неправильно, а вазони знаходяться під забороною.

Поза зоною доступу

Найпростіший спосіб відвадити кота від квіткових горщиків — помістити їх в таке місце, куди тварина просто не зможе дістатися. Як варіант, можна виділити для рослин окрему кімнату, доступ до якої буде закритий для вусатого диверсанта. Це може бути кабінет, утеплена лоджія або спальня.

Перешкода

Щоб позбавити кішку від спокуси поритися в землі, бажано встановити перед горщиком незвичайну перешкоду. Це може бути фольга, хрустка прозора плівка або двосторонній скотч. Домашні тварини не люблять різких звуків, а також неприємних тактильних відчуттів, а тому шурхіт або липкість під час першого кроку напевно змусить їх відступити.

Різкі запахи

Домашні тварини не переносять їдких запахів, а тому невидимою перешкодою перед квітковими горщиками можуть стати сухі кірки цитрусових або часточки часнику, розкладені по поверхні, на якій стоять квіти. Також можна намазати зовнішню сторону горщиків бальзамом «Зірочка» або будь-якою ефірною олією з максимально різким запахом. А щоб аромат не втрачав своєї інтенсивності, його періодично доведеться оновлювати.

Колюча «броня»

Щоб кішкам невнадливо було розгрібати ґрунт в горщику, можна використовувати перевірений засіб під назвою «їжачок». Для цього в землю встромляються зубочистки або маленькі палички, що створюють своєрідну перепону. Більш щадною альтернативою стануть невеликі камінці, якими покривається вся поверхня ґрунту.

Надійним способом відучити тварину підбиратися до квітів може виявитися звичайний пульверизатор з водою. Все що потрібно — пильно стежити за котом і при кожній спробі «правопорушення» влаштовувати йому контрастний душ.

ДжерелоПереглядів: 797
banner