Як і чому взимку часто відмовляють гальма автомобіля

Технології

 

Нюанси експлуатації гальмівної рідини.

Одним з найважливіших елементів підготовки автомобіля до зими є заміна гальмівної рідини. А ви коли востаннє її міняли? А за регламентом це треба робити кожні 30 000 км.

Багато років тому, коли трава була зеленою, сонце — яскравим, швидкості — низькими, а гальма — барабанними, гальмівна рідина являла собою коктейль з спирту і касторової олії. В ті золоті часи, не знали пробок і високошвидкісних магістралей. Сьогодні ж вимоги до компонентів зросли, тому що автомобільна промисловість пішла далеко вперед. Але ключові проблеми рідини досі не вирішені. Особливо — зимові аспекти.

І головне — це, звичайно, гігроскопічність. Гальмівна рідина вбирає в себе воду і робить це досить швидко: вже через 30 000 км наповнення гальмівних шлангів і бачка потрібно замінити. На жаль, мало хто це робить, тому при перших же по-справжньому низьких температурах вода всередині системи замерзає, педаль «дубіє», а спрацьовування супорта відбувається повільно і далеко не так продуктивно, як планували інженери. Результат завжди однаковий: ДТП.

Щоб не зробити цю дорогу помилку, досвідчений водій завжди поміняє гальмівну рідину перед морозами. Причому не візьме залишки з гаражної полиці, а відправитися в магазин за новою. Справа все в тій же воді, яка потрапляє в рідину з конденсатом, який в закритому залізному боксі є завжди та скрізь, та незрозумілими шляхами виявляється навіть у запечатаному флаконі. Щоб не поміняти «шило на мило», можна заздалегідь придбати спеціальний гаджет, який є на кожному СТО, і відповідає тільки за одну операцію: показує відсоток H2O у складі будь-якої рідини. Коштує він копійки.

Отже, ми опинилися в магазині автозапчастин перед довгою полицею з різнокольоровими банками. На що дивитися? Якщо одна краща за іншу? Першим ділом треба порадитися з продавцем: далеко не кожну гальмівну рідину можна заливати в стару машину. Сучасні склади багаті на різного роду реагенти, що підвищують температуру кипіння і знижують всмоктування вологи. Біда в тому, що вони просто роз’їдають старі гумки та з’єднання в гальмівній системі, отже, після такої необдуманої заміни доведеться провести глобальний ремонт та повне оновлення всіх вузлів. Так собі перспектива. Краще взяти більш стару і менш агресивну хімію.

Якщо ж ви — щасливий володар свіжої іномарки, то основний фактор вибору — температурний. Іншими словами, за якої температурі «тормозуха» закипить. При тривалому гальмуванні та пробковій штовханині, температура від колодок і дисків передається на гальмівну рідину і періодично може доводити її до кипіння. Дешева «піде бульбашками» вже при 150-160 градусів, а більш дорога — при 250-260 градусах. Відчуйте різницю. У цей момент, машина фактично втратить гальма, і «гусарське» прискорення зі світлофора найімовірніше закінчиться в кормі сусіда по пробці.

Щоб максимально знизити саму ймовірність такої осінньо-зимової нудьги у гальмівної системи, рідина і «вимагає уваги» на кожні 30 000 км. Потрібно просто замінити її. Зробити це не складно, цілком можливо здійснити цю операцію і своїми силами в гаражі. Головне, не забудьте потім прокачати гальма.

ДжерелоПереглядів: 188
banner